به تازگی خبر رسیده که بازی سایبرپانک 2077 باز هم با تاخیر در تاریخ عرضه مواجه شده و باید روزهای بیشتری را برای عرضه این عنوان مورد انتظار، صبر کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با رسانه برات نیوز همراه باشید.

بازی سایبرپانک 2077 از آن دسته عناوینی است که تا زمان عرضه، جان بازی‌بازان و طرفداران را به لب خواهد رساند و آن‌ها را به شکل آزار دهنده‌ای منتظر خواهد گذاشت.

اولین تاریخ عرضه جدی این عنوان، 16 ماه آپریل سال 2020 بود که خیلی سریع به 17 ماه سپتامبر سال جاری تغییر پیدا کرد و در نهایت نیز شاهد تاخیر بازی تا تاریخ 19 ماه نوامبر بودیم.

در حالی که فکر می‌کردیم این عنوان در تاریخ آخر منتشر خواهد شد و حتی سازندگان نیز به ما این اطمینان را داده بودند، به شکل رسمی اعلام شد که سایبرپانک 2077 باز هم با تاخیر در عرضه مواجه شده و در تاریخ دیگری منتشر خواهد شد.

اعلام تاخیرهای پی در پی انتشار بازی سایبرپانک 2077

طبق اعلام سازندگان این بازی، یعنی استودیوی سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED)، بازی سایبرپانک 2077 حالا در تاریخ 10 ماه دسامبر سال 2020، مصادف با پنج شنبه، 20 آذر ماه سال 1399 خورشیدی منتشر خواهد شد.

نکته جالب و البته نادر در مورد تاخیر بازی سایبرپانک 2077، این است که سازندگان در روزها و هفته‌های گذشته به صورت رسمی اعلام کرده‌ بودند که بازی مورد انتظارشان گلد (زمانی که کار ساخت یک بازی کاملا به پایان می‌رسد، به اصطلاح می‌گویند بازی گلد شده است) شده اما به تازگی باز هم اعلام کرده‌اند که این عنوان با تاخیر سه هفته‌ای در تاریخ عرضه خود رو به رو می‌شود.

استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد، خبر تاخیر جدید بازی سایبرپانک 2077 را به تازگی از طریق رسانه اجتماعی توییتر (Twitter) اعلام کرده و تصویری را منتشر ساخته که در آن پیامی خطاب به طرفداران بازی سایبرپانک 2077 نوشته شده است.

شما می‌توانید این تصویر را در زیر مشاهده نمایید:

پیام سازندگان بازی سایبرپانک 2077
پیامی که استودیوی سازنده منتشر کرده و اعلام کرده که برای آماده سازی نسخه‌های مختلف بازی سایبرپانک 2077 نیاز به 21 روز زمان بیشتر است. به همین دلیل، تاخیر 3 هفته‌ای این عنوان مورد انتظار را شاهد هستیم.

شرایط سخت استودیو سی دی پراجکت

اما نکته‌ای که باعث می‌شود این تاخیر جدید بازی سایبرپانک 2077 به خبری بدتر از آن چیزی که تصور می‌کنید تبدیل شود، این است که در هفته‌های اخیر، اخبار و گزارش‌های بسیاری در مورد شرایط کاری استودیوی سی دی پراجکت را منتشر شده است.

در هفته‌های اخیر، خبرنگاران و ژورنالیست‌های مختلفی از شرایط کار سخت در استودیوی سازنده خبر داده‌اند و مشخص شده که مدیران استودیوی سی دی پراجکت رد برای به اتمام رساندن به موقعِ پروسه ساخت بازی، کارمندان خود را وارد دوره کرانچ کرده و ساعت‌های بسیار و اضافه‌‌ای آن‌ها را به کار می‌گیرد.

این خبر به شدت در رسانه‌های مختلف پخش شد و افراد بسیاری را به واکنش وا داشت؛‌ مخصوصا این که سی دی پراجکت رد همیشه به عنوان استودیو و شرکتی اخلاق مدار و دوست داشتنی از طرف بازی‌بازان شناخته می‌شده و خبر کرانچ نا عادلانه مدیران این شرکت برای کارمندان، همه را غافلگیر و ناراحت کرد.

حال، تاخیر بیشتر در تاریخ انتشار بازی به این معنی است که تیم سازنده بازی در استودیو، باید سه هفته دیگر نیز این فشار مضاعف از سوی مدیران سی دی پراجکت رد را تحمل کنند و تا انتهای سال 2020 میلادی، دوران بدون استراحت و آزار دهنده‌ای را تجربه نمایند.

با تمام این تفاسیر، ما به عنوان رسانه، از طرف تمام بازی‌بازان در تمام نقاط جهان، امیدوار هستیم که بازی سایبرپانک 2077 با وجود روند توسعه طولانی خود و تاخیرهای پر تعدادی که تجربه می‌کند، به یک بازی ویدیویی کم نقص و فوق‌العاده تبدیل گردد و همه انتظاراتی که از‌ آن می‌رود را برآورده نماید.

تاخیر در تاریخ انتشار بازی سایبرپانک 2077
تاخیر دوباره‌ی بازی سایبرپانک 2077 به خودی خود خبر نگران کننده‌ای است اما زمانی که می‌شنویم کارمندان این استودیو تحت چه فشار کاری سنگینی هستند، نگرانی بیشتر می‌شود.

تاریخچه بازی سایبرپانک 2077

بازی Cyberpunk 2077 برای اولین بار در سال 2012 میلادی و با یک تریلر CG و زیبا معرفی شد.

استودیوی سازنده این عنوان، یعنی استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED)، در آن زمان شاید فکر نمی‌کرد که بازی بزرگ نقش آفرینی آن‌ها، کار ساخت و توسعه فوق‌العاده سخت و زمان بری را داشته باشد و بدون توجه به این موارد، بازی را معرفی کرد.

با این حال، هدف گذاری‌های استودیوی سی دی پراجکت رد در ادامه راه تغییر کرد و آن‌ها به صورت جدی روی یک بازی دیگر به نام The Witcher 3 Wild Hunt کار کردند.

این عنوان که باز هم مورد انتظار و هیجان انگیز بود، در سال 2015 عرضه شد و آن قدر موفقیت کسب کرد که حتی به عنوان بهترین بازی سال 2015 و یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم شناخته شد.

پس از ساخت بازی The Witcher 3 و محتویات الحاقی و اضافی آن، استودیوی سی دی پراجکت رد، تازه کار جدی را روی پروژه Cyberpunk 2077 آغاز کرد و با تمام قوا مشغول ساخت این بازی مورد انتظار شد.

علل موفقیت بازی سایبرپانک 2077

در این سال‌ها، سی دی پراجکت رد به دلیل موفقیت بازی قبلی خود، به تیم بزرگتر و با نفرات بیشتری تبدیل شد و توانست کار ساخت پروژه عظیمی مانند Cyberpunk 2077 را راحت‌تر پیش ببرد.

حال، حدود 1 سال است که کار تبلیغات و بازاریابی برای Cyberpunk 2077 آغاز شده و سازندگان قصد دارند با نمایش‌های فوق‌العاده و نفس گیر خود از بازی، توجه همه را نسبت به پروژه بزرگ خود جلب کنند.

حقیقت این جا است که با خواندن اطلاعات بازی Cyberpunk 2077 یا تماشای نمایش‌ های این عنوان نقش آفرینی، به شدت هیجان زده می‌شویم و با خود فکر می‌کنیم که سازندگان می‌خواهند با این عنوان،‌ جهش عظیمی را در زمینه‌های داستان گویی، طراحی دنیا و به صورت کلی، سبک نقش آفرینی نمایش دهند.

امیدواریم بازی در نهایت در تاریخ 10 ماه دسامبر سال 2020 عرضه شود و دیگر شاهد تاخیری در تاریخ عرضه‌اش نباشیم.

اگر دوست دارید از بازی سایبرپانک 2077 اطلاعات بیشتری به دست آورید و با آن آشنا شوید، مطلب زیر را به هیچ عنوان از دست ندهید:

نظر شما در مورد بازی سایبرپانک 2077 و تاخیر دوباره در تاریخ عرضه این عنوان چیست؟ کرانچِ استودیوی سی دی پراجکت رد برای کارمندان خود را چطور ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خوب خود را با رسانه برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *