بازی

بازی The Elder Scrolls 6 فعلا منتشر نخواهد شد

بتسدا در نمایشگاه E3 سال 2018 برای اولین بار خبر از ساخت بازی The Elder Scrolls 6 داد. اسکایریم، پنجمین بازی از این مجموع TES‌ به حساب می‌آید که در تاریخ یازدهم نوامبر سال 2011 برای کنسول‌های PS3 و Xbox 360 و کامپیوتر راهی بازار شد. حالا طرفداران این مجموعه تقریبا یک دهه است که منتظر قسمت بعدی هستند و برای دیدن حتی یک ثانیه از TES 6 جان می‌دهند.

تاد هاروارد و پیت هاینز از مدیران ارشد بتسدا در مصاحبه اخیرشان به صراحت گفته‌اند بازی جدید در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. به هر حال از این گفته چنین برمی‌آید که تقریبا تا دو سال آینده حداقل تاریخ انتشار بازی مشخص شده باشد.

فعلا منتظر عرضه بازی The Elder Scrolls 6 نباشید

اما درواقع چنین برداشتی کاملا و عمیقا و صریحا اشتباه است. پیت هاینز، معاون بازاریابی جهانی و روابط عمومی شرکت بتسدا، در جواب یکی از طرافداران بازی در توییتر گفته است سال‌های زیادی با TES 6 فاصله داریم. پس حالا حالاها نباید منتظر این بازی باشیم.

همچنین بتسدا در نمایشگاه E3 سال 2018 از یک بازی دیگر، به نام استارفیلد نیز رونمایی کرد که در کنار The Elder Scrolls 6 در حال ساخت آن است. همان موقع هم تیم بتسدا عنوان کرده بود که بازی استارفیلد جلوتر از قسمت بعدی TES است و همانطور که از توییت هاینز دستگیرمان می‌شود، تقریبا هیچ چیزی از استارفیلد نمی‌دانیم. از شکل و شمایل بازی هیچ چیز ندیده‌ایم و حتی نمی‌دانیم سبک بازی و داستان بازی چطور است و چه سالی منتشر می‌شود. تنها چیزی که مشخص است این است که سر و کله‌اش زودتر از TES 6 پیدا خواهد شد.

این اخبار برای طرفداران TES که ۹ سال است منتظر قسمت بعدی بازی هستند، ناامید‌کننده است. فاصله بین The Elder Scrolls III: Morrowind و The Elder Scrolls IV: Oblivion کمتر از چهار سال بود و The Elder Scrolls V: Skyrim تنها پنج سال بعد از Oblivion منتشر شد. Skyrim تقریبا برای تمام پلتفرم‌های بازی منتشر شده است، اما حالا طرفداران این بازی باید بیشتر از یک دهه برای ادامه آن صبر کنند. از توییت هاینز چنین برداشت می‌شود که حالاحالاها نباید منتظر شنیدن خبر تازه‌ای حتی از Starfield باشیم.

یک پادکستر در توییچ، درباره بازی Starfield به هاینز گفته بود حالا زمان یکی از آن شیرجه‌‌های عمیق است و هاینز درجواب توییت کرده است: «بالاخره یک روزی [زمانش می رسد] دن، یک روزی.»

البته The Elder Scrolls تنهای بازی بتسدا نیست که در حال توسعه است، همین هفته پیش یک آپدیت بزرگ برای MMO Fallout 76 منتشر شد و Ghostwire: Tokyo هم از جمله بازی‌های مهمی بود که در نمایشگاه E3 سال 2019 معرفی شد. همچنین انتظار می‌رود به همین زودی‌ خبرهای تازه‌ای از Deathloop بازی جدید استودیوی سازنده Dishonored و Prey بشنویم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید