وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم سازمان‌هایی چون بانک مرکزی سوریه و هفت مقام این کشور خبر داد.

مقامات بلندپایه سوری در لیست تحریم‌های آمریکا

به گزارش برات نیوز بیانیه‌ای که در وبسایت خزانه‌داری آمریکا موجود است نشان می‌دهد آمریکا تعدادی از مقامات بلندپایه سوریه و چند نهاد سوریه را به لیست تحریم‌ها اضافه کرده است.

از جمله افرادی که در این لیست تحریم به چشم می‌خورند می‌توان به «لینا الکنایه» یکی از مشاوران رئیس جمهور سوریه و و همسرش «محمد مسوتی» که از اعضای پارلمان این کشور نیز به شمار می‌آید اشاره کرد.

علت تحریم بانک مرکزی سوریه چه بود؟

دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری این کار را در حمایت از تلاش‌های دولت آمریکا برای دسترسی به راه‌حلی سیاسی برای اوضاع سوریه انجام داده است.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «واشنگتن از تمامی ابزارهای خود برای تحت فشار قرار دادن نظام سوریه استفاده خواهد کرد.»

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز درباره این تحریم‌ها گفت: «تحریم‌هایی علیه تعدادی از افراد نزدیک به رئیس جمهور سوریه از جمله «اسماء اسد» همسر بشار اسد اعمال شده است.»

او مدعی شده است که تحریم‌ها علیه افراد و نهادهایی اعمال شده که اقدام به تامین سلاح برای نظام سوریه می‌کرده‌اند.

تاریخچه مشکلات آمریکا با دولت دمشق

سفارت آمریکا در سال ۲۰۱۱ از سوریه خارج و دفتر آن در این کشور تعطیل شد و اکنون به صورت غیرمستقر امور خود را انجام می‌دهد.

در آن بازه سفارت آمریکا از دولت دمشق خواسته بود که گام‌های اساسی برای حل و فصل سیاسی بحران طبق قطعنامه‌های بین‌المللی بردارد.

سفارت غیرمستقر آمریکا در سوریه روز گذشته در سالروز امضای تحریم علیه دولت دمشق موسوم به «سزار» بیان کرد: «تا زمانی که دولت سوریه شرایط آمریکا برای حل و فصل مشکلات و بحران‌های میان دو کشور را نپذیرد این تحریم‌ها همچنان پابرجا خواهد بود.»

همچنین «جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در ۱۴ آبان ماه گفته بود: «چه رئیس‌جمهور فعلی پیروز انتخابات باشد چه نماینده دموکرات‌ها، سیاست‌ آمریکا درباره سوریه،‌ تحریم‌ها و حضور ایران در سوریه تغییر نخواهد کرد».

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *