اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟

بدهکارترین کشورهای جهان

براساس اطلاعات منتشر شده آمریکا کماکان یکی از بدهکارترین کشورهای جهان به حساب می‌آید و تا پایان ماه ژوئن، ایرلند بیشترین نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی را در جهان داشته است؛ به گونه‌ای که این کشور اکنون بیشتر ۱۰ برابر اندازه اقتصاد خود بدهی خارجی دارد. با برات نیوز همراه باشید.

در این گزارش با بدهکارترین کشورهای جهان آشنا می‌شویم. بر اساس این گزارش، ایرلند، چهار میلیون و ۸۱۸ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۲۵۶ و ۹۵۹ میلیون دلار و نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۱۰۱۹.۲۹ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۸۸.۱۶ درصد.

هلند، ۱۷ میلیون و ۱۱۵ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۸۲۱ میلیارد و ۲۷۲ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد ۶۳۱.۳۹ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۷۳.۴۳ درصد.

سوئیس، هشت میلیون و ۶۲۳ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۶۹۸ میلیارد و ۲۳ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۲۹۲.۷۹ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۵۰.۰۷ درصد.

بلژیک، ۱۱ میلیون و ۵۶۷ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۴۹۰ میلیارد و ۹۷۸ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۲۹۹.۲۸ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۱۲۷.۶۹ درصد.

یونان، ۱۰ میلیون و ۴۴۸ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۲۰۳ میلیارد و ۳۹۸ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۲۶۹.۱۹ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۲۱۹.۸ درصد.

بیشتر بخوانید: اینترنت 5G در پنج منطقه تهران راه اندازی می‌شود


پرتغال، ۱۰ میلیون و ۲۱۱ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۲۱۰ میلیارد و ۹۸۱ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۲۴۳.۶۰ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۱۵۵.۶۰ درصد.

آمریکا، ۳۲۹ میلیون و ۸۵۶ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۱۹ تریلیون ۹۷۵ میلیارد و ۳۲۲ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۱۱۹.۸۷ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۹۶.۹۵ درصد.

چین یک میلیارد و ۴۳۶ میلیون و ۸۲۷ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: ۱۳ تریلیون و ۶۹۹ میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۱۶.۷۷ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۵۲.۹۴ درصد.

ژاپن، ۱۲۶ میلیون و ۶۹۰ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: چهار تریلیون و ۲۶۷ میلیارد و ۹۰۸ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۹۶.۶۱ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۲۸۲.۲۱ درصد.

بیشتر بخوانید: مردم سهام عدالت خود را نفروشند

آلمان، ۸۳ میلیون و ۷۱۲ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: سه تریلیون و ۵۷۱ میلیارد و ۹۹۶ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۱۷۳.۷۵ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۸۱.۳۱ درصد.

انگلیس ۶۷ میلیون و ۷۲۳ هزار نفر، میزان تولید ناخالص داخلی در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن: سه تریلیون ۲۸۸ میلیارد و ۶۳ میلیون دلار، نسبت بدهی خارجی به اندازه اقتصاد: ۲۹۶.۳۵ درصد و نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی: ۱۰۵.۲۹ درصد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید