1. خانه
  2. اقتصاد
  3. بانک و بیمه
  4. رشد نقدینگی و کاهش بدهی خارجی
بانک و بیمهمنتخب سردبیر

رشد نقدینگی و کاهش بدهی خارجی

بدهی خارجی ایران

بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود سهم نقدینگی کشور را افزایشی و بدهی خارجی کشور را کاهشی اعلام کرده است. در این گزارش نقدینگی کشور در اسفند ۹۸ با رشد ۳۱.۳ درصدی از ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان و میزان بدهی‌های کوتاه مدت ایران حدود ۱.۵میلیارد دلار است.

به گزارش برات نیوز، طبق برآوردهای بانک مرکزی در اسفند سال 98 نقدینگی کشور با رشد 31.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 97 به 24721.5 هزار میلیارد ریال رسیده است.

گفتنی است در اسفند 98 سهم پول از نقدینگی 2400 هزار میلیارد تومانی، 4273 هزار میلیارد ریال با رشد 49.8 درصدی نسبت به سال 97 و سهم شبه پول 20448.5 هزار میلیارد ریال با رشد 28 درصدی است.

 

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی از بنگاه ‌های تولیدی حمایت می‌کند

 

بدهی خارجی ایران چقدر شد؟

بر اساس این گزارش، تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی نشان میدهد که بدهی خارجی کشور با کاهش نسبت به ماه‌های قبل به ۹ میلیارد و ۳۱ میلیون دلار رسیده است. بررسی گزیده آمارهای اقتصادی منتشر شده از سوی بانک مرکزی در پایان اسنفد 98 نشان می‌دهد، میزان بدهی خارجی کشور با کاهش نسبت به ماه‌های قبل به 9031 میلیون دلار رسیده است. بر این اساس میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور حدود 1.5 میلیارد دلار و بدهی‌های بلندمدت ایران نیز 7.4 میلیارد دلار است.

گفتنی است، معادل یورویی بدهی خارجی کشور حدود 8.1 میلیارد یورو است.

گزارش نقدینگی و بدهی خارجی ایران
گزارش نقدینگی و بدهی خارجی کشور

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست