بدهی فدرال آمریکا که در پایان سال ۲۰۱۹ به ۱۳۴.۸ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده بود در حال حاضر با نسبت بدهی ایتالیا برابر شده و در پایان سال به ۱۵۵ تا ۱۵۹ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.

به گزارش برات نیوز، به نقل از سیکینگ آلفا، بدهی فدرال آمریکا که در پایان سال ۲۰۱۹ به ۱۳۴.۸ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده بود در حال حاضر با نسبت بدهی ایتالیا برابر شده و در پایان سال به ۱۵۵-۱۵۹ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.

در صورتی که دومین بسته کمک برای بحران کرونا تصویب شده و دولت‌های ایالتی دوباره ایالت‌ها را تعطیل کنند این بدهی حتی از این هم فراتر می‌رود.

داده‌ها نشان می‌دهد که از جولای ۲۰۱۹ تا جولای ۲۰۲۰ بدهی فدرال آمریکا از ۲۲ تریلیون دلار به ۲۶.۵ تریلیون دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید: افزایش تصاعدی برداشت امریکایی ها از حسابهای بانکی

از سوی دیگر انتظار می‌رود میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا در ۲۰۲۰ بسیار کمتر از ۲۰۱۹ باشد و از ۲۱.۴۳ تریلیون دلار به زیر ۲۰ تریلیون دلار برسد.

از طرفی آمریکا با کسری بودجه‌ای بیش از ۴ تریلیون دلاری (معادل ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی) روبروست که احتمالاً تا پایان سال افزایش هم خواهد یافت. به این ترتیب یک نتیجه‌گیری ساده می‌تواند این باشد که واشنگتن کنترل مسائل مالی خود را از دست داده است.

گفتنی است طبق تخمین «کمیته بودجه مسئولانه» بدهی ملی آمریکا امسال از ۱۰۰ درصد تولید ناخالص ملی ۲۱.۴۲ میلیارد دلاری این کشور فراتر می‌رود که این میزان معادل بیش از ۶۶ هزار دلار به ازای هر آمریکایی است.

در این محاسبات بدهی شرکت‌ها و خانوارهای آمریکایی که در سال گذشته و حتی قبل از آغاز بحران کرونا، بیش از ۳۲ تریلیون دلار شده بود، گنجانده نشده است.

انتظار می‌رود در شرایط بحرانی شیوع کرونا، در ماه‌های آینده سطح بدهی ملی آمریکا از ۱۰۶ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور فراتر رفته و به رکورد سال ۱۹۴۶ برسد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *