درحالی که حدود یک ماه پیش اپراتورهای تلفن همراه با حذف بسته های پرمصرف اقدام به افزایش قیمت بسته های اینترنتی کرده اند اما هنوزهیچ برخورد جدی و قاطعی از سوی نهادهای مسوول و ناظر بر تخلف با اپراتورهای متخلف صورت نگرفته است. برخورد با اپراتورهای گرانفروش باید زودتر صورت بگیرد.

این درحالی است که وزیر ارتباطات از دریافت مجوز و ابزارهای نظارتی لازم از سوی هیات دولت در هفته جاری خبر داده و گفته است: برای برخورد با اپراتورهای گرانفروش نیاز به توسعه اختیارات داریم تا با متخلفان برخورد کنیم و هزینه‌های اضافی دریافت شده از مردم را به آنها بازگردانیم.

وزارت ارتباطات وسازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی معتقدند که اپراتورها اقدام به گران فروشی کرده و بالا بردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و این کار مغایر با قانون است و باید با اپراتورهای متخلف برخورد شود.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حضور در کمیسیون صنایع و معادن و تصمیم برخورد با اپراتورهای متخلف خبرداده و گفته است: دو اپراتور ایرانسل و همراه اول خلاف ضوابط پروانه اپراتورها عمل کرده اند که این در اصل گران فروشی است و سازمان تنظیم و مقررات برای برخورد با این گران فروشی اپراتورها را دو میلیارد تومان جریمه کرده است.

بیشتر بخوانید: تغییر بسته های اینترنتی اپراتورها غیرقانونی است

وی با اشاره به این موضوع که اختیارات سازمان رگولاتوری برای برخورد قاطع تر با اپراتورها کافی نبوده اظهار کرده است :طرحی را برای توسعه دایره اختیارات سازمان رگولاتوری به هیات دولت ارائه کرده ایم تا جلوی گرانفروشی اپراتورها را بگیریم زیرا این افزایش قیمت ها و حذف بسته های پرمصرف منطقی و عادلانه نیست و مشترکان را متحمل ضرر می کند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درادامه گفته است :تمامی مبالغ اضافی که از مشترکان بابت بسته های اینترنتی جدید دریافت شده باید به آنها برگردد و باید با آن ها برخورد شود .

آذری جهرمی همچنین از طرح شکایت از اپراتورها در سازمان حمایت خبرداده و گفته است :پرونده گران فروشی و تخلف در سازمان حمایت مطرح شده که این سازمان هم گران فروشی و تخلف اپراتورها را تایید کرده و به تعزیرات ارسال کرده است .

وی همچنین بیان کرده است :دادگاه تعزیرات برای تخلف اپراتورها نیز برگزار شده و آخرین دفاعیات ارائه شده و احتمالا همین روزها حکم تعزیرات اعلام می‌شود.

در همین حال فلاح جوشقانی رییس سازمان رگولاتوری نیز از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها خبر داد و اعلام کرده است :درصورت استمرار این تخلف،برخوردهای قانونی دیگری از جمله تعلیق وکاهش مدت اعتبار پروانه با اپراتورهای متخلف صورت می گیرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *