تکنولوژیمنتخب سردبیر

ابزارهای نظارتی برخورد با اپراتورهای گرانفروش

برخورد با اپراتورهای گرانفروش

درحالی که حدود یک ماه پیش اپراتورهای تلفن همراه با حذف بسته های پرمصرف اقدام به افزایش قیمت بسته های اینترنتی کرده اند اما هنوزهیچ برخورد جدی و قاطعی از سوی نهادهای مسوول و ناظر بر تخلف با اپراتورهای متخلف صورت نگرفته است. برخورد با اپراتورهای گرانفروش باید زودتر صورت بگیرد.

این درحالی است که وزیر ارتباطات از دریافت مجوز و ابزارهای نظارتی لازم از سوی هیات دولت در هفته جاری خبر داده و گفته است: برای برخورد با اپراتورهای گرانفروش نیاز به توسعه اختیارات داریم تا با متخلفان برخورد کنیم و هزینه‌های اضافی دریافت شده از مردم را به آنها بازگردانیم.

وزارت ارتباطات وسازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی معتقدند که اپراتورها اقدام به گران فروشی کرده و بالا بردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و این کار مغایر با قانون است و باید با اپراتورهای متخلف برخورد شود.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حضور در کمیسیون صنایع و معادن و تصمیم برخورد با اپراتورهای متخلف خبرداده و گفته است: دو اپراتور ایرانسل و همراه اول خلاف ضوابط پروانه اپراتورها عمل کرده اند که این در اصل گران فروشی است و سازمان تنظیم و مقررات برای برخورد با این گران فروشی اپراتورها را دو میلیارد تومان جریمه کرده است.

بیشتر بخوانید: تغییر بسته های اینترنتی اپراتورها غیرقانونی است

وی با اشاره به این موضوع که اختیارات سازمان رگولاتوری برای برخورد قاطع تر با اپراتورها کافی نبوده اظهار کرده است :طرحی را برای توسعه دایره اختیارات سازمان رگولاتوری به هیات دولت ارائه کرده ایم تا جلوی گرانفروشی اپراتورها را بگیریم زیرا این افزایش قیمت ها و حذف بسته های پرمصرف منطقی و عادلانه نیست و مشترکان را متحمل ضرر می کند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درادامه گفته است :تمامی مبالغ اضافی که از مشترکان بابت بسته های اینترنتی جدید دریافت شده باید به آنها برگردد و باید با آن ها برخورد شود .

آذری جهرمی همچنین از طرح شکایت از اپراتورها در سازمان حمایت خبرداده و گفته است :پرونده گران فروشی و تخلف در سازمان حمایت مطرح شده که این سازمان هم گران فروشی و تخلف اپراتورها را تایید کرده و به تعزیرات ارسال کرده است .

وی همچنین بیان کرده است :دادگاه تعزیرات برای تخلف اپراتورها نیز برگزار شده و آخرین دفاعیات ارائه شده و احتمالا همین روزها حکم تعزیرات اعلام می‌شود.

در همین حال فلاح جوشقانی رییس سازمان رگولاتوری نیز از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها خبر داد و اعلام کرده است :درصورت استمرار این تخلف،برخوردهای قانونی دیگری از جمله تعلیق وکاهش مدت اعتبار پروانه با اپراتورهای متخلف صورت می گیرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید