اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

برق دزدی ها را به شرکت توانیر گزارش دهید

برق دزدی ها

نوسانات و اختلالات ناشی از استفاده های غیرمجاز از شبکه برق یا همان برق دزدی ها موجب آسیب به وسایل مشترکان و گاها ایجاد خسارت های سنگین در شبکه برق می شود.

درهمین راستا شرکت توانیر از مشترکان خواسته تا درصورت مشاهده هرگونه برق دزدی و استفاده غیر مجاز از طریق شماره 121 اداره برق منطقه اطلاع دهند.

سخنگوی صنعت برق درباره خسارات این حوزه اظهار کرده است: تنها دو درصد از خسارات ایجاد شده به نقص عضو و رخداد انفجار اختصاص یافته و 98 درصد آن شامل خسارات در حوزه نوسانات و اختلالات از تجهیزات برقی است.

مصطفی رجبی مشهدی گفته است: براین اساس اگر حادثه‌ای برای وسایل برقی رخ دهد یا خسارتی جانی به افراد وارد شود، بیمه تا سقف تعیین شده در دستورالعمل‌ها، نسبت به جبران آن اقدام می‌کند.

بیشتر بخوانید: خسارات ناشی از نوسانات برق پرداخت می‌شود

این مقام مسوول ضمن اشاره به اینکه براساس قانون رقمی معادل ۱۰۰ تومان در ماه از مشترکان شهری و ۵۰ تومان در ماه از مشترکان روستایی برای جبران خسارت دریافت می‌شود، افزوده است: دستورالعمل ابلاغی برای پرداخت خسارات در هرشاخه حد مشخص شده ای دارد که در بخش های تجهیزات حداکثر ۱۲۱ میلیون و ۲۸۰ هزار ریال، آتش‌سوزی و انفجار حداکثر چهار میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال، غرامت فوت حداکثر چهار میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال، غرامت نقص عضو حداکثر سه میلیارد و ۳۲ میلیون ریال و هزینه پزشکی حداکثر سه میلیارد و ۲۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به آسیب دیدگان تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت توانیر به نمایندگی از همه شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور نسبت به انتخاب شرکت بیمه گر اقدام می‌کند، افزود: برگزاری مناقصه جهت انتخاب شرکت بیمه‌گر، پس از ابلاغ قانون بودجه انجام و پس از تهیه اسناد و جزئیات مناقصه، انجام می‌شود. این روند در صورتی که نیاز به تمدید نباشد، ۴۵ روز به طول می‌انجامد.

وی همچنین به راه اندازی سامانه بیمه مشترکان اشاره کرده و گفته است: با راه اندازی سامانه بیمه صنعت برق تلاش داشته تا از تضییع حقوق مشترکان جلوگیری کند .

سخنگوی صنعت برق درادامه گفته است: مشترکان با مراجعه به سایت http://bime.tavanir.org.ir می توانند برای ثبت درخواست‌ها و خسارت‌های مالی، جانی و نقص عضو ناشی از حوادث شبکه برق اقدام کنند که پس از بررسی، ارزیابی و انتخاب بیمه گر در فرایند مناقصه، نسبت به پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه گر، اقدام می‌شود.

بیشتر بخوانید: طرح تامین برق استخراج رمز ارز قانونی نیست

این مقام مسوول خاطر نشان کرده است : با توجه بروز خسارات سنگین در حوزه برق مشترکان باید تمامی نکات ایمنی را جدی گرفته و درصورت مشاهده هرگونه مشکل فنی در سیستم برقی خود با استفاده از کمک متخصصان نسبت به رفع فرسودگی و یا رفع آن مشکل اقدام کنند تا این مشکلات منجر به بروز خسارات بیشتری نشود .

رجبی مشهدی تاکیده کرده است: مشترکان باید نسبت به حفظ و نگهداری شبکه های داخلی منازل و ساختمان ها توجه داشته باشند و به آن رسیدگی کنند و درصورت بروز هرگونه مشکل از کارشناسان و متخصصان حوزه برق کمک بگیرند تا از خطرات و خسارات احتمالی جلوگیری کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید