روحانی در جلسه هیئت دولت خبر از رایگان شدن برق برای خانوارهای کم مصرف داده است.

به گزارش برات نیوز، رئیس جمهور گفت: در جلسه امروز دولت تصمیم گرفتیم برای حدود ۳ میلیون نفر جمعیت کشور که مصرف برق آنها پایین‌تر از میانگین مصرف خانوار است، هزینه برق رایگان شود.

روحانی در ادامه افزود: تصمیم گرفتیم برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی برق مستضعفین و اقشار محروم کم مصرف رایگان شود.

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت که به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد، گفت: پوشش شبکه برق‌رسانی در کشور تقریباً از ۹۹ درصد عبور کرده است.

وی افزود: تا کنون ۳۲ هزار روستا از امکانات ارتباطی پهن‌باند برخوردار شده‌اند و در بخش سلامت و راه روستایی نیز خدمات چشمگیری ارایه شده است.

روحانی در ادامه سخنان خود افزایش ۶ برابری حداقل حقوق کارگران و کارمندان در ۷ سال اخیر را نیز خبر داد.

وی گفت: برغم مشکلات مالی، افزایش ۶ برابر مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و افزایش ۵ برابری حقوق فرهنگیان از دیگر خدمات دولت بوده است.

روحانی با افتخار از دستاوردهای دولت گفت: دولت با وجود محدودیت‌های شدید مالی پس از شروع کرونا علاوه بر اعطای وام یک میلیون تومانی به همه خانواده‌هایی که یارانه دریافت می‌کنند، بسته‌های متنوع حمایتی و وام ودیعه مسکن نیز برای کمک به آسیب‌دیدگان از مشکلات ناشی از کرونا در نظر گرفت.

رئیس جمهور در حالی برای حدود ۳ میلیون نفر جمعیت کشور که مصرف برق آنها پایین‌تر از میانگین مصرف خانوار است، هزینه برق رایگان در نظر گرفته است که هنوز در بسیاری از روستاها و مناطق محروم تامین برق به سختی انجام میشود.

این در حالی است که برق رایگان در گذشته نیز به عنوان تشویق برای خانواده های با مصرف پایین در نظر گرفته میشد و این وعده روحانی چندان جدید نیز نیست.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *