با توجه به هشدارهای مستمر وزارت نیرو، در یک طرح هماهنگ در سراسر کشور، برق مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال و انشعاب‌های غیرمجاز مورد استفاده تابلوهای تبلیغاتی در تهران قطع شد.

به گزارش برات نیوز، پیش از این وزارت نیرو اعلام کرده بود که درصورت گزارش و یا مشاهده فعالیت مزارع استخراج ارز دیجیتال، برق این مزارع قطع خواهد شد .

این در حالی است که چندی پیش شاهد قطعی های برق در شهر تهران و برخی از شهرهای کشور بودیم .

ارتباط قطعی برق در کشور و فعالیت استخراج کنندگان ارز دیجیتال

در همین حال برخی از منابع آگاه اعلام داشتند که قطعی های برق در کشور مرتبط به فعالیت استخراج کنندگان ارز دیجیتال است .

بر اساس آمار اعلام شده، مقایسه بین آمار مصرفی استخراج رمز ارز با میانگین کل مصرف برق کشور در دی‌ماه سال جاری حاکی از این است که تنها 1.5 درصد از مصرف برق کشور به استخراج رمز ارز تعلق دارد.

همچنین در آمار رسمی منتشر شده از درگاه بین‌المللی بیت اودا در تیرماه 99، به دلیل ارزان بودن قیمت برق در ایران، بالغ بر 8 درصد از کل شبکه استخراج بیت کوین به IP های ایران اختصاص داشته است.

کاهش استخراج بیت کوین از IP های ایرانی

این در حالی‌ست که بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی دانشگاه کمبریج در آذرماه سال 99، آمار مذکور از 8 درصد به  3.8 درصد از کل شبکه استخراج بیت کوین کاهش پیدا کرده است.

دلیل کاهش استخراج ارز دیجیتال، مقررات سخت‌گیرانه ایران به منظور برخورد با مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز عنوان شده است.

بر همین اساس، میزان استخراج این مزارع در حال حاضر نزدیک به 6 اگزا هش خواهد بود.

با فرض اینکه میانگین مصرف دستگاه‌های استخراج رمزارز با توجه به انواع مختلف آن در نظر گرفته شود، ظرفیت استفاده شده از شبکه برق ایران برای استخراج بیت کوین 600 مگاوات برآورد می‌شود.

اقدام وزارت نیرو برای قطع برق مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال

با توجه به افزایش میزان مصرف برق استخراج کنندگان رمز ارزها، وزارت نیرو در اقدامی هماهنگ برق تمامی مراکز غیر قانونی استخراج رمز ارز را قطع کرد.

همزمان با مانور سراسری شرکت‌های توزیع نیروی برق در کشور، نیروهای عملیاتی برق پایتخت نیز طی مانوری هماهنگ در سطح مناطق 22 گانه، ضمن شناسایی مزارع غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، اقدام به قطع برق این مراکز کردند.

بر اساس این گزارش، همچنین ماموران وزارت نیرو، اقدام به قطع انشعاب‌های غیرمجاز مورد استفاده برخی از تابلوهای تبلیغاتی نیز کردند.

در این مانور که با حضور تمامی نیروهای فنی و به‌کارگیری خودروهای عملیاتی مناطق 22 گانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برگزار شد، ضمن شناسایی و قطع انشعاب‌های برق غیرمجازبرنامه های جامع دیگری نیز پیاده سازی شد.

تنظیم ساعت های نجومی و روشنایی معابر در سطح تهران

درادامه این طرح روشنایی معابر بزرگراهی و ساعت‌های نجومی خطوط روشنایی نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های ابلاغ شده، تنظیم شد.

بر اساس این گزارش، با هدف ارائه خدمات هرچه بهتر به مشترکان تهرانی، به موازات این مانور، تیم ویژه بحران شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز وارد عمل شدند.

این تیم ویژه با حضور در منطقه برق بعثت، با جابجایی تعدادی از ترانسفورماتورهای پربار، اقدام به کاهش بار تجهیزات و افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه برق این منطقه کردند.

در این گزارش آمده است که این مانور که به شکل ضربتی برگزار شد، پنجمین مانور تیم ویژه بحران برق شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *