مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری اعلام کرد: بر اساس گمانه زنی های انجام شده با بروز انفجار در مرز دوغارون هزار دستگاه کامیون دچار حریق شدند.

به گزارش برات نیوز، با توجه به انفجاری که در مرز دوغارون رخ داد هزار دستگاه کامیون دچار حریق شدند و این مرز تا دو هفته تعطیل خواهد شد .

انفجار تانکر حامل مواد سوختی دلیل بروز حادثه

جواد هدایتی درباره آخرین گزارش‌ها از حادثه انفجار تانکر‌های حامل مواد سوختی در مرز افغانستان اظهار داشت: در یکی از پارکینگ‌های مرز دوغارون یکی از تانکرهای حامل مواد سوختی منفجر شده و حریق اتفاق افتاد.

وی درادامه گفت:این حریق به سایر ناوگان پارک شده سرایت کرد و منجر به یک اتش سوزی مهیب در منطقه شد.

این مقام مسوول تصریح کرد: اطلاعاتی که از ابعاد فاجعه به دست ما رسیده، توسط افرادی بوده که پس از وقوع حادثه و انفجارهای پی در پی از منطقه اسلام‌قلعه مرز ایران و افغانستان به سمت کشورمان پناه آوردند.

پایان عملیات اطفای حریق در محل حادثه

وی افزود: این اطلاعات هنوز به صورت رسمی تایید نشده است، اما طبق گمانه‌زنی‌ها هزار دستگاه کامیون و تانکر حامل مواد سوختی دچار حریق و انفجار شدند.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری اظهار کرد: در ساعات اولیه بامداد امروز عملیات اطفای حریق در منطقه به پایان رسید.

وی ادامه داد: تا صبح عملیات لکه‌گیری و اطفای حریق نقطه‌ای ادامه داشت و از امروز طرف افغان شروع به پاکسازی محل خواهد کرد و منتظر اطلاعات رسمی خواهیم ماند.

سهم 50 درصدی تردد ناوگان ایرانی از مرز دوغارون

هدایتی درباره تعداد کامیون های ایرانی دچارحریق شده دراین حادثه اظهار کرد: هر چند که صادرات ما از مرز دوغارون به افغانستان عدد بالایی است اما در این مرز 50 درصد ترددها متعلق به ناوگان ایرانی است.

  وی درباره آخرین وضعیت رانندگان کامیون‌های ایرانی خاطر نشان کرد: انفجار از پارکینگی آغاز شده که محل پارک ناوگان متعلق به افغانستان بوده و پس از آن حریق به سایر پارکینگ‌ها سرایت کرده است.

وی با بیان اینکه هنوز علت وقوع اولین انفجار و آتش‌سوزی اعلام نشده است، اظهار داشت: کشور افغانستان علت سانحه را بررسی و اعلام می‌کند.

تردد کامیون ها از پایانه های مرزی ماهی رود و میلک

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری با اشاره به وضعیت مرز دوغارون گفت: به طور قطع مرز دوغارون حداقل دو هفته تعطیل خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلی مرز دوغارون،به دو پایانه مرزی ماهی‌رود و میلک اعلام کرده‌ایم که آماده افزایش پذیرش کامیون و ترددهای بیشتر باشند.  

درهمین و با بروز انفجار در مرز دوغارون، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در تماس تلفنی با استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: از هیچ کمک و تلاشی برای اطفای حریق در مرز دوغارون مضایقه نشود.

وی همچنین در این تماس تلفنی بر آماده باش کامل نیروهای آتش نشانی و نیروهای امدادی استان خراسان رضوی برای کمک به مهار این آتش سوزی تاکید کرد.

تاکید معاون اول رییس جمهوری بر امدادرسانی بی مضایقه

معاون اول رییس جمهوری در تماس با استاندار خراسان رضوی که در مرز دوغارون شهرستان تایباد حضور داشت، در جریان آخرین وضعیت آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه افغانستان قرار گرفت.

بر اساس اسن گزارش، به دنبال حادثه انفجار چندین تانکر و خودروی حامل سوخت در گمرک اسلام قلعه افغانستان که به وقوع پیوست، معاون اول رئیس جمهوری بلافاصله با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی تماس گرفت.

جهانگیری در این تماس با استاندار خراسان رضوی بر لزوم امدادرسانی همه جانبه و بسیج نیروهای آتش‌نشانی استان تاکید کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *