قیمت نفت دربازارهای جهانی درحالی به تعلیق درآمده و با کاهش همراه شد که برگزاری دوازدهمین نشست اوپک پلاس دو روز به تعویق افتاد .

به گزارش برات نیوز، قیمت نفت در بازاهای جهانی بعد از نشست نیمه تمام دیشب اوپک و تعویق دو روزه دوازدهمین نشست اوپک پلاس با تعلیق قیمتی در بازارهای جهانی همراه شد.

 شب گذشته صد و هشتادمین نشست اوپک در حالی به پایان رسید که تصمیم گیری در مورد تمدید توافق کاهش تولید به نشست دوازدهم اوپک پلاس موکول شد.

 در حالی که قرار بود دوازدهمین نشست اوپک پلاس امروز11 آذر ماه جاری و در ادامه نشست صد و هشتادم اوپک برگزار شود، اما حالا این نشست برای ۲ روز به تعویق افتاده است .

مهمترین دلیل تعویق در نشست دوازدهم اوپک پلاس بالا گرفتن اختلاف بین اعضا بر سر تمدید توافق کاهش تولید و همچنین عدم رعایت سهمیه تولید نفت از سوی برخی کشورها است.

در شرایطی که این نشست قرار بود امروز بعد از ظهر برگزار شود، اما به دلیل اختلاف بین اعضا دوازدهمین نشست اوپک پلاس تا روز پنجشنبه به تعویق افتاد.

تعویق دربرگزاری دوازدهمین نشست اوپک پلاس 

درهمین حال، تعویق در برگزاری دوازدهمین نشست اوپک پلاس موجب شد تا قیمت نفت با تعلیق رو به رو شود و با حدود نیم درصد کاهش همراه شود.

بر اساس این گزارش،نفت برنت با ۰.۷ درصد کاهش به ۴۷ دلار و ۵۴ سنت رسید.

بیشتر بخوانید: احتمال تمدید کاهش تولید نفت اوپک

همچنین نفت شاخص آمریکا نیز با ۰.۶ درصد کاهش همراه شد و ۴۵ دلار و ۳ سنت در هر بشکه قیمت خورد.

این درحالی است که قیمت نفت در هفته گذشته به دنبال موفقیت در ساخت واکسن کرونا با افزایشی ۷ درصدی همراه شد.

پیش بینی‌ها برای کاهش قیمت نفت درصورت عدم توافق اعضای اوپک پلاس

اما بالا گرفتن اختلافات در اوپک بر سر تمدید توافق کاهش ۷.۷ میلیون بشکه ای نفت برای ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۱ باعث شد تا نگرانی ها نسبت به افزایش عرضه نفت در بازار بیشتر شود.

به نظر می رسد اگر اعضای اوپک پلاس نتوانند بر سر تمدید توافق به جمع بندی برسند، این موضوع فشار مضاعفی بر قیمت طلای سیاه ایجاد می کند و قیمت ها با کاهش رو به رو می شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *