بانک اسنوسکا هندلسبانکن، بزرگترین بانک سوئد از چندین برنامه کاهش هزینه به عنوان بخشی از اصلاح ساختار دیجیتالی خود رونمایی کرد که نشان می دهد زندگی حرفه ای حدود ۱۰۰۰ نفر از کارمندان خود را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش برات نیوز، بر اساس بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، بزرگترین بانک سوئد قصد دارد تعداد شعب خود را که مدت هاست مشخصه مدل تجاری این بانک بوده است، به نصف کاهش دهد.

در همان حال، مدیریت این بانک حدود 1 میلیارد کرون (114 میلیون دلار) در بخش فناوری سرمایه گذاری خواهد کرد.بر اساس این گزارش، سهام این بانک که در استکهلم سوئد مستقر است، با رشد 3.5 درصدی به بالای شاخص سهام مالی اروپا در بلومبرگ نزدیک کرد.

کمک به کاهش هزینه ها

بانک هندلسبانکن گفت: این تغییرات به ما کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهیم. این بانک پیش بینی می کند که تبدیل ساختار آن به یک سرویس بیشتر دیجیتال منجر خواهد شد تا سطح پیشنهاد مشتری خود را به سطح کاملا جدیدی برساند.

سهام این بانک مستقر در استکهلم با افزایش 3.5 درصدی، هندلسبانکن را به بالای شاخص سهام مالی اروپا نزدیک کرد. هندلسبانکن گفت:

“این تغییرات به ما کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهیم.” انتظار می رود این تغییر به یک سرویس دیجیتال بیشتر منجر شود تا “پیشنهاد مشتری خود را به سطح کاملا جدیدی” برساند.

اخراج کارمندان چالش آینده این شرکت خواهد بود

روی تیللی، تحلیلگر شرکت Arctic Securities می گوید: ” با توجه به اینکه بسیاری از بانک های خصوصاً خرده فروشی ها به صورت دیجیتالی حرکت کرده اند، این یک تصمیم بدیهی و احتمالاً معوقه است.” وی همچنین اشاره کرد که این طرح بدون ریسک نیست. این بانک در ترکیب با موسساتی چون SEB، Nordea و… شعب زیادی در سوئد دارد.  به ویژه با توجه به فرهنگ قوی و خودمختاری شعب این بانک سوئدی ، این کاهش در تعداد کارمندان یک چالش خواهد بود. “

هندلسبانکن همچنین اعلام کرد که آخرین برنامه تعدیل نیروی کار که افزون بر کاهش قبلی اعلام شده، تقریباً دو سال طول خواهد کشید. در این گزارش آمده است:

«مذاکرات و رایزنی ها بلافاصله با اتحادیه های کارگری مربوطه آغاز می شود.»

گفته می شود بانک باید در سه ماهه چهارم سال جاری در حدود 1.5 میلیارد کرون تامین کند. در این گزارش اماده است: «این تغییرات نتیجه‌ی بررسی عملکرد کلی بخش سوئدی بانک بود که در پاییز سال گذشته اعلام شد».

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *