به گفته سخنگوی وزارت دفاع، دولت ترامپ در حال بررسی محدودیت های صادراتی برای شرکت بین المللی Semiconductor، بزرگترین تولید کننده و سازنده ریزتراشه نیمه هادی چین است.

اعمال تحریم بر بزرگترین سازنده ریزتراشه چین

به گزارش برات نیوز، وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی اضافه کردن شرکت بین المللی تولید نیمه رسانای چین  (SMIC)، بزرگترین تولید کننده نیمه رساناهای کشور چین، به لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکاست. دولت ترامپ قصد دارد محدودیت های صادرات برای شرکت بین المللی تولید نیمه رسانای چین (SMIC)، بزرگترین تولید کننده نیمه رسانه ها در این کشور اعمال کند.

وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی در مورد اضافه کردن این شرکت به لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکاست. شرکت های داخل این لیست نمی‌توانند کالاهای خاصی را که در آمریکا ساخته می‌شود، دریافت کنند. اگر این اتفاق بیفتد، صادرات به شرکت SMIC مورد بررسی های جامعی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی وزرات دفاع در این مورد گفت: «وزرات دفاع در حال حاضر در حال ارزیابی اطلاعات موجود است تا تعیین کند که آیا اقدامی در خصوص اضافه کردن SMIC به لیست نهادهای تحت تحریم وزرات بازرگانی آمریکا است یا خیر. چنین اقدامیم می‌تواند تمام صادرات به SMIC را تحت بازبینی جامع‌تری قرار دهد.»

این اقدام دولت آمریکا بخشی از تلاش مستمر این کشور برای فشار آوردن به شرکت‌های فناوری چین است و می تواند باعث تشدید درگیری فناوری بین آمریکا و چین شود.

SMIC یکی از بازیگران اصلی در تلاش چین برای تقویت صنعت داخلی نیمه رسانه هاست، جاه طلبی ای که با جنگ تجاری بین چین و آمریکا تسریع شده است. اعمال کنترل های صادرات بر شرکت SMIC، شرکت های آمریکایی را که فناوری تولید ریز تراشه را به تولیدکنندگان چینی می فروشند تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته رویترز که برای اولین بار این خبر را گزارش داد، لیست سیاه آمریکا در حال حاضر بیش از 275 شرکت مستقر در چین را شامل می‌شود.

مقامات آمریکا اخیرا اعلام کرده اند محدودیت های اعمال شده بر شرکت فناوری هواوی به منظور سرکوب دسترسی این شرکت مخابراتی به تراشه های موجود در بازار را تشدید خواهد شد. در این صورت شرکت هوآوی نمی تواند بدون دریافت یک مجوز خاص، نیمه رسانا ها را بدست آورد. SMIC یکی از تولید کنندگان شرکت هواوی است.

همزمان با بدتر شدن تنش‌ها و اختلافات بین آمریکا و چین، مقامات آمریکا با استدلال اینکه این شرکت داده هایی را برای جاسوسی به دولت چین می‌دهد، دولت های سراسر دنیا را هم به تحریم هواوی تشویق کرده اند که هواوی این اتهام را رد و جاسوسی برای چین را تکذیب کرده است.

دولت ترامپ ماه گذشته نیز دستورات اجرایی منع معامله با شرکت ByteDance را اعلام کرد و این شرکت را مجبور به واگذاری فعالیت‌های برنامه محبوب تیک تاک در آمریکا کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *