1. خانه
  2. منتخب سردبیر
  3. هوآوی؛ بزرگ ترین تولیدکننده گوشی هوشمند دنیا
منتخب سردبیرموبایل

هوآوی؛ بزرگ ترین تولیدکننده گوشی هوشمند دنیا

بزرگ ترین تولیدکننده‌ گوشی

بنابر گزارش منتشر شده از سوی Counterpoint، در ماه آوریل ۲۰۲۰ هوآوی به عنوان «بزرگ ترین تولیدکننده‌ گوشی هوشمند دنیا» معرفی شد. با استناد به آمار و ارقام Counterpoint، هوآوی این موقعیت را در ماه بعد یعنی May نیز حفظ کرده ‌است.

به‌گزارش برات نیوز، سهم بازار هوآوی در ماه آوریل ۲۱/۴ درصد بود و سامسونگ با تصاحب ۱۹/۱ درصد از بازار رده دوم را به‌دست آورد. البته سامسونگ توانست این فاصله را در ماه بعد کم کند. سهم بازار هوآوی در ماه می۱۹/۷ درصد بود، در حالی که سامسونگ  با داشتن سهم ۱۹/۶ درصدی، با فاصله‌ کمی هوآوی را تعقیب می‌کرد. فقط در ماه می ۸۱/۹۷ میلیون دستگاه گوشی موبایل هوشمند روانه‌ بازار شده است.

بنابر اظهارات برخی تحلیل‌گران، هوآوی به این دلیل موفق شد در ماه‌های آوریل و می سامسونگ را پشت سر بگذارد که خط تولیدش را پس از شیوع کرونا به سرعت احیا کرد. بعد از همه‌گیری کرونا، هوآوی کارخانه‌هایش را فعال کرد و این موضوع به شرکت کمک کرد تا به سرعت به حالت عادی برگردد.

اما در تحلیل چرایی دستیابی به این موفقیت می‌توان تحلیلی از روند طی شده توسط هوآوی در سال‌های اخیر داشت. به این منظور بد نیست روند افزایشی میزان فروش شرکت هوآوی از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ را بررسی کنیم. نمودار زیر روند افزایش تعداد دستگاه‌های فروخته شده هوآوی و میزان درآمد این شرکت در این سال‌ها را نشان می‌دهد.

روند طی شده توسط هوآوی در سال‌های اخیر

همانطور که مشخص است با شیبی مثبت و یکنواخت میزان درآمد و فروش هوآوی در ۱۰ سال گذشته رشد کرده و موفقیت اخیر هوآوی نیز گامی دیگر در روند رو به رشد و برنامه‌ریزی شده این شرکت بوده است. هوآوی موفق شده برنامه‌ریزی‌های خود برای تبدیل شدن به بزرگ ترین تولیدکننده‌ گوشی هوشمند را تبدیل به واقعیت کند که دستاوردی ویژه برای این شرکت به حساب می‌آید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست