تعیین جریمه سنگین از سوی وزارت ارتباطات بالاخره سد مقاومت اپراتورهای تلفن همراه را شکست و آنها را مجبور به بازگرداندن بسته های پرمصرف و بلند مدت برای مشترکان کرد. الان بسته های اینترنتی ایرانسل و همراه اول برگشتند و کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: تغییر تعرفه‌ اینترنت همراه اول و ایرانسل

نیمی از نخستین ماه داغ و سوزان تابستان طی شده بود که با اعلام خبر حذف بسته های اینترنتی ایرانسل و همراه اول کاربران شگفت‌زده شدند.

به دنبال نقره داغ کردن مشترکان و اعلام خبر حذف بسته های اینترنتی ایرانسل و همراه اول که بسته‌های پر مصرف و طولانی مدت هم بودند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد ناظر بالابردن قیمت اینترنت همراه را بدون هماهنگی با این سازمان تخلف اعلام کرد.

حذف این بسته ها به معنی افزایش خودسرانه قیمت بسته های اینترنت همراه توسط دو اپراتور تلفن همراه در کشور بود که با برخورد مسوولان مربوطه مواجه شد.

در همین حال مسوولان وزارت ارتباطات و سازمان رگولاتوری به دنبال طی کردن مراحل قانونی برای برخورد جدی با این اپراتورها بودند تا اینکه پس از پیگیری های بسیار وزیر ارتباطات از جریمه روزانه 17 میلیارد تومان برای همراه اول و 12 میلیارد تومان برای ایرانسل خبر داد و اعلام کرد که درصورت مقاومت بیشتر اپراتورها  این جریمه ها اعمال می شود.

به دنبال اعلام این خبر از سوی وزیر ارتباطات ظاهرا دیگر اپراتورها کم آوردند و به بازگشت بسته های پرمخاطب و پرمصرف تلفن همراه و بازگشت قیمت اینترنت به همان روال قبل رضایت دادند.

بیشتر بخوانید: گرانفروشی همراه اول و ایرانسل محرز شد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره رضایت اپراتورهای تلفن همراه برای بازگشت بسته های پرمخاطب اظهار کرده است: دو اپراتور تلفن همراه بسته‌های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف‌شده‌ خود را باز می‌گردانندو قیمت اینترنت به همان روال قبل محاسبه می شود.

فلاح جوشقانی در توئیتر خود نوشته است: دو اپراتور تلفن همراه بسته‌های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف‌شده‌ خود را باز می‌گرداندند. توضیحات بیشتر را در مصاحبه با رسانه‌های جمعی به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.

پیش از این وزیر ارتباطات از اعمال جریمه دو میلیارد تومانی خبر داده و اظهار کرده بود : برای برخورد بیشتر و قاطع تر ما نیاز به اختیارات بیشتری از سمت دولت داریم که ظاهرا این اختیارات اعطاء شده و وزارت ارتباطات و سازمان رگولاتوری با اپراتورهای تلفن همراه برخود کردند.

بر اساس بررسی های انجام شده درحال حاضر تنها بسته های پرمصرف و بلند مدت ایرانسل بازگشت داشته و خبری از اعمال بازگشت این بسته ها از سوی همراه اول نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *