اخبار اقتصادی

تغییر بسته های اینترنتی اپراتورها غیرقانونی است

تغییر بسته های اینترنتی اپراتورها

محمدجواد آذری جهرمی در گفت‌وگویی که با رادیو تهران داشته است از تبانی همراه اول و ایرانسل برای بالا بردن تعرفه و تغییر بسته ‌های اینترنتی خبر داد. وزیر ارتباطات از ارسال اخطار به ایرانسل و همراه اول خبر داد و گفت که اگر آنها نسبت به این اخطارها و جبران خسارت کاربرانشان رفع اثر نکنند، پرونده تخلف آنها وارد کمیته جرائم خواهد شد. محمدجواد آذری جهرمی در این گفت‌وگو تاکید کرد که همراه اول و ایرانسل نمی‌توانند به هر بهانه‌ای مقررات جاری کشور را زیر سوال ببرند.

به گزارش برات نیوز، جهرمی در ادامه صحبت‌هایش گفت: وقتی از اپراتورها دلیل اقزایش قیمت بسته ‌های اینترنتی را جویا شدم آنها اعلام کردند این اتفاق به‌دنبال هماهنگی با سهامدارانشان اتفاق افتاده است. نظر سهماداران برای ما هم محترم است؛ اما همراه اول و ایرانسل حق ندارند مقررات جاری کشور را زیر سوال ببرند. آنها کاری که کردند این است که برخی بسته‌ها را حذف و بسته‌های جدیدی اضافه کرده‌اند، بعد هم کلاه شرعی درست کرده‌اند که هنوز بسته‌های قبلی روی سایت است و تنها تغییرات در اپلیکشن‌های همراه اول و ایرانسل من و درگاه‌های ستاره مربع آنها اتفاق افتاده است.

جهرمی در این گفت‌وگو به صراحت اعلام کرده است که آنها اخطار لازم را به این دو اپراتور از طریق رگولاتوری، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تعزیرات داده‌اند و اگر ظرف ۱۰ روز از تخلف خود رفع اثر نکنند، پرونده آنها وارد کمیته جرایم و برخورد جدی با آنها صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: تغییر تعرفه‌ اینترنت همراه اول و ایرانسل

جهرمی همچنین در پاسخ به سوال مجری که آیا زور وزارتخانه به این اپراتورها برای برگرداندن پول اضافی که از کاربرانشان گرفته شده می‌رسد یا خیر گفت: حتما زورمان می‌رسد و این اختیار را داریم که با آنها در این زمینه برخورد و پول مردم را به آنها بازگردانیم.

در ادامه این گفت‌وگو جهرمی از دلیل دیگر اپراتورها برای افزایش تعرفه و تغییر در بسته‌های اینترنتی گفت و با اعلام اینکه این دلایل تنها بهانه است اعلام کرد: اخیرا یکی از مدیران همین اپراتورهای تلفن همراه با من تماس گرفت و گفت هدف آنها از این کار حمایت از پیام‌رسان‌های بومی بوده و هدفشان مقدس است. من به ایشان گفتم که این بهانه شماست چرا که ترافیک استفاده شده شما نشان می‌دهد که در چه وضعیتی هستید و شما نقش حاکمیتی نداشته‌اید که اقدام به چنین تصمیمی برای افزایش تعرفه‌های خود بگیرید.

او در ادامه از ارائه پیشنهاد به این اپراتور خبر داد و گفت: من به ایشان اعلام کردم که اگر واقعا هدف شما حمایت از پیام‌رسان بومی است پیشنهادی به شما دارم. با توجه به اینکه قیمت هر دقیقه مکالمه‌ی واتس اپ، دو تومان است؛ چرا نرخ مکالمه‌ی  ۹۰ تومانی تلفن همراه را به یک تومان ‌‌کاهش نمی‌دهید؟ اما آنها تنها در مقابل این پیشنهاد سکوت می‌کنند.

جهرمی در پایان تاکید کرده که اگر اپراتورها بنا بر ادامه این روند در تعرفه و تغییر بسته‌های اینترنتی خود بدون مجوز رگولاتوری را داشته باشند آنها در تعرفه‌ مکالمات و مدت پروانه‌ آنها تجدید نظر خواهند کرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید