بیش از یک قرن است که خودرو سازی بنتلی با مجموعه‌ای از موتورهای قدرتمند W۱۲ در دهه گذشته در حال ساخت وسایل نقلیه لوکس از جمله بنتلی تمام برقی است. اما همانطور که بازار به سمت الکتریکی شدن می‌رود، بنتلی می‌خواهد رهبر لوکس در مصرف باتری باشد و به همین دلیل این برند متعهد به تولید بنتلی تمام برقی تا سال ۲۰۳۰ شده است.

به گزارش برات نیوز، رئیس و مدیر عامل شرکت، آدریان هالمارک در یک کنفرانس مطبوعاتی از طرح این برند برای عرضه طیف وسیعی از وسایل نقلیه الکتریکی خبر داد.

مدیر عامل شرکت خاطرنشان کرد که: «آینده بنتلی کاملاً الکتریکی خواهد بود. ما نه تنها روی یک ماشین الکتریکی بلکه روی خانواده کاملی از ماشین‌های الکتریکی کار خواهیم کرد.»

اولین بنتلی برقی
اولین بنتلی برقی

اولین بنتلی برقی

اولین بنتلی کاملاً برقی با استفاده از یک سیستم عامل جدید و اختصاصی خودرو الکتریکی، در سال ۲۰۲۵ روانه بازار خواهد شد. تا سال ۲۰۲۶، تمام وسایل نقلیه موجود در خط بنتلی یا از نوع پلاگین هیبریدی یا کاملاً الکتریکی خواهند بود و در پایان دهه، این شرکت قصد دارد ساخت موتورهای احتراق داخلی را به طور کامل متوقف کند و آنها را باتری و موتورهای الکتریکی جایگزین کند.

هالمارک می‌گوید: «تا سال ۲۰۳۰ دیگر هیچ موتور احتراقی وجود نخواهد داشت. این یک تغییر اساسی برای صنعت است و ما می‌خواهیم این تغییر را رهبری کنیم و این یک شعار بی اساس نیست.

طبق یک مطالعه داخلی توسط این خودروساز، حداقل ۵۵ درصد از مشتریان فعلی اظهار داشتند که علاقه‌مند به خرید بنتلی برقی هستند.

بخشی از این استراتژی پایدار همچنین شامل برنامه‌ای برای خنثی سازی کاملاً پلاستیکی تا سال ۲۰۲۵ و خنثی سازی کربن تا سال ۲۰۳۰ است. این شرکت در حال تلاش برای جبران اثر منفی کربن خود در ۱۰ سال آینده در دفتر مرکزی خود در Crewe بوده که شامل فرآیندهای تولید پایدارتر است.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *