نتایج معاملات امروز در حوزه طلا نشان داد که قیمت طلا تحت تاثیر بهبود ارزش دلار و عدم پیشرفت مذاکرات درباره بسته کمک مالی جدید کرونایی با توجه به نزدیک شدن به انتخابات آمریکا کاهش یافت.

به گزارش برات نیوز به این ترتیب بهای جهانی طلا به کمترین میزان خود در یک هفته گذشته تنزل کرد و به سطح 1898 دلار و ۲۸ سنت یعنی به پایین‌ترین قیمت خود طی یک هفته اخیر رسید.

پایین‌ترین بهای جهانی طلا از اواسط اکتبر

از دیگر آمار و ارقام مربوط به این حوزه باید گفت پیشتر بهای معاملات تا ۱۸۹۰ دلار و ۱۹ سنت عقب نشینی کرده بود که پایین‌ترین قیمت از ۱۵ اکتبر بود.

اکنون در بازارهای آمریکا هر اونس طلا یک دهم درصد کاهش داشت که به به ۱۸۹۸ دلار و ۲۸ سنت رسیده است.

تحلیلگران اعتقاد دارند که در کوتاه مدت انگیزه برای ورود خریداران جدید در بازار طلا وجود ندارد.

هنوز تکلیف بسته کمک‌های مالی کرونایی نیز مشخص نیست و انتخابات آتی آمریکا نیز در حال نزدیک شدن است.

شاید بسیاری سرمایه گذاران دست نگهداشته‌اند تا نتیجه انتخابات را ببینید و فعلا در حوزه خاصی سرمایه گذاری نکنند.

 اما اوضاع طلا تا کی این چنین می‌ماند؟

از آغاز سال جاری میلادی، بهای جهانی طلا به سبب اتخاذ سیاست های شدید انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی جهان با رشد ۲۶ درصدی روبرو شده است.

طلا که پناهگاه مطمئن دارایی در برابر تورم و افت ارزش پول کاغذی به شمار می رود، امسال که بانکهای مرکزی و دولتهای جهان تدابیر محرک مالی گسترده ای را برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته اند، ۲۵ درصد رشد قیمت داشته است.

اما اکنون در آستانه انتخابات آمریکا با چنین کاهش‌های پی در پی مواجه شده است.

نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد: دولت ترامپ در حال بازبینی جدیدترین طرح برای کمک مالی کووید ۱۹ است و انتظار دارد تا روز دوشنبه پاسخی دریافت کند.

تاثیر انتخابات آمریکا بر افزایش یا کاهش بهای جهانی طلا

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر، تحلیلگران می گویند پیروزی جو بایدن ممکن است به دلیل بسته محرک مالی بزرگی که وی به اجرا خواهد گذاشت، باعث صعود چشمگیر قیمت طلا شود.

اما تحلیلگران بانک OCBC چنین اعتقادی ندارند و می گویند: بعید است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوسان زیادی در قیمت طلا مشاهده شود و اونس طلا همچنان نزدیک به محدوده ۱۹۰۰ دلار هفته جاری معامله خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی افزایش قیمت طلا بعد از انتخابات آمریکا

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *