سال گذشته، شرکت گوگل متعهد شد که تا سال ۲۰۲۲، مواد بازیافتی را در تمامی محصولات خود مانند تلفن‌ها، بلندگوها و لوازم جانبی مانند قاب و پایه شارژ استفاده کند.

به گزارش برات نیوز، دیوید بورن، معمار سیستم‌های پایداری گوگل، این شرکت اعلام کرد که پیش از موعد مقرر یکی از اهداف خود را انجام داده است.

همه محصولات جدید Pixel و Nest اکنون با مواد بازیافتی طراحی شده‌اند. این به آن معنا نیست که محصولات آن کاملاً از مواد بازیافتی ساخته شده‌اند، اما حداقل شامل مواد بازیافتی در جایی از محصول هستند.

طبق گفته‌های گوگل، قاب پشتی پیکسل ۵ با ۱۰۰ درصد آلومینیوم بازیافتی ساخته شده است و Nest Audio جدید دارای ۷۰ درصد پلاستیک بازیافتی با روکش پارچه‌ای پایدار که سال گذشته آن را با Nest Mini ارائه داد، است. در جدیدترین ترموستات Nest، صفحه تزئینی (بخشی که به دیوار متصل می‌شود) از پلاستیک بازیافت شده پس از مصرف استفاده شده است.

بورن گفت: «تمرکز گوگل در استفاده از مواد بازیافتی در طراحی سخت‌افزار نه تنها از تعهدات پایداری ما پشتیبانی می‌کند، بلکه همچنین شرکای زنجیره تامین ما را قادر می‌سازد تا با اطمینان در این نوع مواد سرمایه‌گذاری کرده و آنها را توسعه دهند تا صنعت الکترونیک مصرف‌کننده گسترده‌تر هم بتواند از آنها استفاده کند.»

مواد بازیافتی گوگل
مواد بازیافتی گوگل

گوگل تا سال ۲۰۳۰ فعالیت خود را بدون کربن انجام خواهد داد

گوگل در ماه سپتامبر اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ فعالیت خود را بدون کربن انجام خواهد داد و به اندازه کافی افست کربن برای لغو انتشار دی اکسید کربن شرکت از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۹۸ خریداری کرده است.

از سال ۲۰۰۷، کربن خنثی است و انتشار آن در تولید سوخت‌های فسیلی سوزانده شده، با سرمایه گذاری‌های آن در انرژی‌های تجدید‌پذیر و سایر اقدامات جبران می‌شود.

این شرکت گفت که این کار همچنان ادامه خواهد داشت و تمام حمل و نقل سخت‌افزار ساخته شده توسط گوگل به سمت مشتری و از سوی آنها مستقیم ۱۰۰ درصد خنثی شده از کربن است.

علاوه بر این، شرکت اعلام کرد که متعهد شده است تا سال ۲۰۲۵ از مواد بازیافتی یا تجدید‌پذیر در حداقل ۵۰ درصد از کل پلاستیک مورد استفاده در تمام محصولات سخت‌افزاری خود استفاده کند.

همچنین گوگل می‌گوید تا سال ۲۰۲۵، بسته‌بندی محصولات خود را ۱۰۰ درصد پلاستیک رایگان و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت خواهد کرد.

بورن گفت: «ما قبلاً از سال ۲۰۱۶ استفاده از پلاستیک را در بسته‌بندی‌های خود کاهش داده‌ایم، اما تلاش‌های زیادی پیش رو داریم تا بتوانیم این هدف جدید را محقق کنیم. این شرکت به کشف مواد جایگزین و قابل بازیافت نیاز دارد که همچنان از محصولاتش محافظت می‌کند.»

گوگل می‌گوید این شرکت در حال به صفر رساندن زباله به محل دفن زباله در تمام سایت‌های تولید مونتاژ نهایی خود تا سال ۲۰۲۲ است. به این معنی که اکثر پسماندهای حاصل از این عملیات بازیافت می‌شوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *