1. خانه
  2. اقتصاد
  3. بورس
  4. بورسی شدن صد شرکت تا پایان سال 99
بورسمنتخب سردبیر

بورسی شدن صد شرکت تا پایان سال 99

بورسی شدن صد شرکت

معرفی هفته ای یک شرکت به بورس روش جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق دادن به بازار بورس و توسعه مالی بنگاه‌های اقتصادی فعال کشور است. اجرایی شدن کامل این کار تا پایان سال به بورسی شدن صد شرکت کمک خواهد کرد. با برات نیوز همراه باشید.

یکی از اهداف اجرای این طرح، به چرخش درآوردن نقدینگی‌های بلاتکیف در کشور است. در حال حاضر حجم بالایی از نقدینگی در کشور وجود دارد؛ اما شکایت اصلی بخش صنعت و تولیدف کمبود نقدینگی است. موضوعی که شاید با تزریق نقدینگی‌های موجود به بازار بورس قابل حل باشد. بر همین مبنا قرار شده است با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت، راه ورود بنگاه های اقتصادی به بازار بورس باز شود.

بیشتر بخوانید: شاخص کل بورس در سال 99 ، 43 درصد افزایش یافت


در دنیای اقتصاد یکی از بهترین روش ها برای حرکت دادن سرمایه‌ها به سمت تولید، تقویت بازار سرمایه با دارایی های کوچک تولیدی است. این کار به زودی با معرفی شرکت ها به بازار بورس در ایران محقق خواهد شد.

در چند سال اخیر رشد قابل توجهی در بازار سرمایه رخ داده است. به طور مثال رغبت مردم برای سرمایه گذاری در بازار بورس بیشتر شده است. شاید تزریق نقدینگی بنگاه های اقتصادی به این بازار سودمند و تجاری، رونق سرمایه گذاری در این بازار را بالاتر ببرد.

وزارت صنعت، اقتصاد و دارایی هم برای کمک به حضور شرکت ها در بازار بورس اقدام به تشکیل دفتر تأمین منابع مالی کرده است. دفتری که قرار است به واحدهای تولیدی برای استفاده از بازار سرمایه کمک کند. این کار هم در ابتدا با ایجاد فرهنگ فرهنگ استفاده از بازار سرمایه اجرایی خواهد شد. این کار از رشد حبابی بورس جلوگیری می کند و این بازار به سمت واقعی شدن می رود.

بیشتر بخوانید: رشد صعودی بیشتر شاخص‌های بورس پایدار ماند

برای اجرای این طرح، 3 هزار و 800 شرکت هدف‌گذاری شده که ۱۴۸ شرکت در فراخوان و گام اول اعلام آمادگی کرده اند. پیش بینی می شود با اجرای کامل این طرح تا پایان سال بورسی شدن صد شرکت تضمین شود.


تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست