شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 10 هزار و 96 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش برات نیوز، بازار سرمایه که هفته گذشته با ریزش‌های پیاپی شاخص کل روبه‌رو بود، امروز ظاهراً به مدد شروع کار سبدگردان‌ها و شرکت‌های حقوقی، این شاخص روند منطقی پیدا کرده و امروز در پایان معاملات 10 هزار و 96 واحد رشد کرد و به رقم یک‌میلیون و 642 هزار و 37 واحد رسید. 

شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن، امروز 4 هزار و 110 واحد افت کرده و به رقم 445 هزار و 270 واحد رسید. 

ارزش معاملات بورس تهران امروز به بیش از 6 میلیون و 151 هزار میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران امروز در بورس اوراق بهادار تهران بیش از 10.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب یک‌ونیم میلیون نوبت معامله و به ارزش 11 هزار و 932 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

اگر ارزش معاملات فرابورس در روز جاری که به بیش از 4 هزار و 599 میلیارد تومان رسید را درنظر بگیریم، ارزش معاملات بورس و فرابورس در مجموع به حدود 16.5 هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز شاخص‌های کل، شاخص قیمت، شاخص آزاد شناور و شاخص بازار اول بورس مثبت بودند و شاخص بازار اول بورس در پایان معاملات 1.3 درصد رشد کرد، هر چند رشد شاخص‌های کل و قیمت 62صدم درصد رشد کرد و شاخص آزاد شناور تنها 55صدم درصد رشد کرد.

در عین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن هرکدام 91صدم درصد کاهش یافتند و شاخص بازار دوم بورس فقط 44صدم درصد عقب‌نشینی کرد. 

امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خلیج‌فارس و معدنی گل‌گهر بوده‌اند و نمادهای شستا، کشتیرانی و مخابرات از نمادهای کاهشی در شاخص بورس بوده‌اند. 

نمادهای مورد توجه معامله‌گران در بورس شامل ملی‌مس، فولاد مبارکه، ایران‌خودرو، سرمایه‌گذاری شاهد، بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو بوده‌اند.

همچنین در فرابورس ایران امروز در پایان معاملات، شاخص کل 67 واحد عقب‌نشینی کرد و به رقم 17 هزار و 290 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک‌میلیون و 133 هزار میلیارد تومان شد. 

امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از 2.1 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 766 هزار معامله و به ارزش 4 هزار و 599 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای سنگ‌آهن گوهرزمین، پتروشیمی مارون و مدیریت انرژی امید تابان هور به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای پتروشیمی تندگویان، بانک دی، ذوب‌آهن و آریال ساسول بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده در فرابورس ایران شامل سرمایه‌گذاری پویا، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، مادیران وتوسعه و عمران استان کرمان و پلیمر آریا ساسول بوده‌اند.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *