بورسمنتخب سردبیر

دولت بورس مسکن را بررسی می‌کند

بورس مسکن

بورس مسکن قرار است با آمدن خود، سرمایه‌گذاری در این حوزه را بالاببرد. حوزه‌ای سودده و پر منفعت. قرار است با فروش سهام مسکن در بورس اتفاقات تازه ای در این حوزه رقم بخورد و مردم در سود و زیان مسکن شریک شوند. با برات نیوز همراه باشید.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی سرمایه‌گذاری در بورس مسکن با کمترین سرمایه از طریق خرید یونیت انجام می شود. این کار پس از عرضه پروژه‌های مسکن و حمل و نقل آماده طرح در صحن دولت خواهد بود.
این طرح قرار بود سالها پیش اجرایی شود اما به دلیل وجود مشکلات آیین نامه ای مرتبط با صندوق‌های زمین و ساختمان به تعویق افتاد و مسکوت ماند. اما آیین نامه مورد نظر توسط دولت اصلاح شد و به زودی در صحن علنی ارائه می شود و به تصویب خواهد رسید.

بورس مسکن


این طرح کمک می کند تا پروژه‌های متعددی در این حوزه در بورس معرفی و تقویت شود. شاید که منافع مالی و پرسود ساختمان که تقریبا میزان ضرر در آن صفر درصد است به جیب مردم و سرمایه گذاران در بورس هم برود.
خرید و فروش در بازار سهام مسکن به صورت متری خواهد بود و افراد با کمترین سرمایه هم می توانند به خرید و فروش در این بازار اقدام کنند. پروژه‌های مسکونی، سرمایه‌گذاری بلندمدت‌تری نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها دارد و بازدهی خوبی را هم خواهد داشت.
در فاز اول این طرح قرار است یک هزار ۱۰۰۰ واحد مسکونی از این طریق تامین مالی وارد بازار بورس شود. طرحی که می‌تواند مردم را در سود و زیان مسکن وارد کند و این حوزه را تا حدودی از دست دلالان و واسطه گران خارج کند. این کار می تواند عواید خوبی برای مردم و سرمایه گذاران با دارایی‌های نسبی داشته باشد. اگر اجرای آن درست، منطقی و با نظارت کامل صورت گیرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید