بوگاتی بولاید همان چیزی است که وقتی خودروساز فرانسوی برای رسیدن به بلند پروازی‌های جدید، خود را به چالش می‌کشد آن را می‌بینید. این فقط یک شیطان سرعت سریع و لوکس مانند بوگاتی شیرون نیست، بلکه از ساخته شده تا مسیر مسابقه را در هم بشکند.

به گزارش برات نیوز، این شرکت بوگاتی بولاید را سریع‌ترین و سبک‌ترین اتومبیل ساخته شده تاکنون می‌داند که حداکثر سرعت آن بیش از ۳۱۰ مایل در ساعت، قدرت آن ۱۸۲۵ اسب بخار و وزن آن فقط ۲۷۳۴ پوند است. این امر باعث ایجاد نسبت قدرت به وزن ۰.۶۷ اسب بخار در هر پوند می‌شود و آن را با خودروهای فرمول ۱ هم طراز می‌کند و در تمام مدت، هنوز هم بی شک مانند بوگاتی به نظر می‌رسد.

بوگاتی بولاید همچنین دارای یک پوسته منحصر به فرد شکل پذیر در قسمت سقف خود است که به گفته شرکت بهینه‌سازی جریان هوا فعال را ارائه می‌دهد.

 کانسپت بوگاتی بولاید
کانسپت بوگاتی بولاید

این خودرو در سرعت‌های پایین، مثل همیشه روان است. اما همین که با سرعت بیشتری حرکت کند، به یک میدان حباب تغییر می‌کند تا از کشش آیرودینامیکی  کاسته شود.

بیشتر بخوانید: بوگاتی شیرون اسپرت و نمایش سرعت واقعی

این ممکن است کمی شبیه یک حقه باشد، اما بوگاتی می‌گوید که تغییر شکل پوسته می‌تواند تا ۱۰ درصد کاهش کشش و ۱۷ درصد کاهش در نیروهای بالا بری را ایجاد کند.

در حالی که این هنوز یک کانسپت است، هدف آن نشان دادن چیزی است که این شرکت با موتور قدرتمند W-۱۶ خود می‌تواند انجام دهد. بولاید یک ماشین جذاب برای دیدن عملکرد بوگاتی است. طبق گفته بوگاتی، ۳:۱۵.۳۷۷ دقیقه طول می‌کشد تا یک دور از مسابقات Le Mans در یک شبیه سازی تکمیل شود که رکورد سرعت بالای ۳: ۱۵.۳۷۷ دقیقه Kazuki Nakajima را پشت سر بگذارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *