در روزهایی که تمامی کشورهای دنیا و اقتصاد جهانی درگیر کرونا و تبعات آن هستند محبوب ترین ارز دیجیتال دنیا یا همان بیت کوین روند صعودی را درپیش گرفته است به طوری که طی 24 ساعت گذشته ارزش این طلای دیجیتال با10 درصد افزایش همراه بوده است .

به گزارش برات نیوز، بزرگترین ارز دیجیتال دنیا از نظر سرمایه بازار، حدود 10 درصد طی 24 ساعت افزایش قیمت داشته است به طوری که قیمت‌بیت‌کوین در صبح جمعه برابر با 15755 دلار بوده و شب قبل از آن تا 15934 دلار بالا رفته بود .

این درحالی است که قیمت بیت کوین به بالاترین رقم از ژانویه 2018 یعنی 16 هزار دلار رسیده است. این افزایش قیمت ارزش سایر ارزهای مجازی را هم بالا برده و جذابیت آنها را نسبت به طلا افزایش داده است .

ادامه دار شدن روند صعودی بیت کوین

بیت کوین یا همان طلای دیجیتال طی چند ماه گذشته فراز و نشیب های ارزشی زیادی را تجربه کرده اما این روزها روند صعودی و رشد را در پیش گرفته و با توجه به درگیری دنیا با ویروس کرونا روند رو به رشدی را خواهد داشت.

کارشناسان حوزه ارز دیجیتال پیش بینی کرده اند که این محبوب دیجیتال ها در دنیا از این پس همواره روند صعودی خواهد داشت و این رشد ادامه دار است .

رشد ارزش بیت کوین طی روزهای اخیر بر مردم کشور ما نیز تاثیرگذار بوده و سعی داشته اند تا سرمایه های کلان خود را بر روی این ارز دیجیتال متمرکز کنند به طوری که اخیرا تعداد کیف پول هایی که بیش از 1000 بیت‌ کوین داشتند، جهش قابل توجهی داشته است .

رشد 8 درصدی دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا

عملکرد قدرتمند بیت کوین سایر ارزهای مجازی را هم تقویت کرده‌است. اتریوم دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا 8 درصد افزایش قیمت داشته و ارزش ایکس آر پی بیش از 5 درصد بالا رفته است .

به این ترتیب، موضع ارزهای مجازی در برابر ارزهای بی پشتوانه مانند دلار آمریکا و فلزات گرانبها تثبیت شده است .

قیمت بیت کوین هنوز به 20 هزار دلار نرسیده ولی بسیاری تحلیل‌گران می‌گویند روند صعودی آن تازه آغاز شده است. بیت کوین بهترین عملکرد را در 2020 در میان سایر سرمایه‌ها داشته است .

این افزایش قیمت دربحبوحه اعلام محرک‌های مالی توسط دولت های جهان صورت گرفته که سعی دارند پیامدهای شیوع ویروس کرونا را کاهش دهند. بانک‌های مرکزی اعلام کردند قصد دارند پول بیشتری وارد اقتصاد کنند .

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *