بانک و بیمهمسکن

بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی توسط بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران

بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی توسط بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران

بر اساس گزارش مدیر عامل بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران، این بانک توانسته است بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سه استان محروم کشور در برابر حوادث و بلایای طبیعی را برعهده بگیرد. در مراسمی که روز گذشته به مناسب رونمایی از بیمه بازسازی و تجهیز خانه‌های روستایی در بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران صورت گرفت، مدیر عامل این بانک اعلام کرد که با رقم بودجه تبلیغاتی این بانک توانستیم در ماه گذشته و از ابتدای خرداد، بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سه استان ایلام، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را انجام دهیم.

بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی توسط بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران
بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی توسط بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران

مرتضی اکبری در ادامه بیان کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در سالی که گذشت، به میزان ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات را به افراد پرداخت کرده است و این رقم در ساری جاری به ۳ میلیون فقره افزایش پیدا خواهد کرد و پیش‌بینی‌های ما حاکی از این مسئله است. وی بیان کرد با توجه به شرایط تورم در کشور که مقدار آن ۳۰ درصد محاسبه شده است، جذب منابع قرض الحسنه برای ارائه تسهیلات دشوار‌تر از گذشته شده است.

مرتضی اکبری به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر این بانک ۹ میلیون مشتری دارد و در ۱۲ سال گذشته بیش از ۷ میلیون نفر از تسهیلات این بانک استفاده کرده و از آن بهره مند شده‌اند. اکبری این موضوع را نیز خاطرنشان کرد که بانک قرض الحسنه مهر ایران، در ۱۲ ساله گذشته، به میزان ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مختلف به افراد پرداخت کرده است و در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد از این تسهیلات وصول شده‌اند.

وی افزود: نسبت معوقات این بانک ۰/۵ درصد است که از استانداردهای بین المللی پایین‌تر می‌باشد. مرتضی اکبری ادامه داد: در دو سال گذشته، سیاست‌های هیئت مدیره این بانک به سمت ارائه تسهیلات برای اشتغال‌های خرد، حمایت از کسب و کارهای فعال، شرکت‌های دانش بنیان و تولید بوده است. وی اعلام کرد که رویکرد این بانک در سال گذشته و در سال جاری بر افتتاح حساب و احراز هویت به صورت اینترنتی و الکترونیکی و بسیار امیدوارکننده است و با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، شاهد افزایش سرعت آن خواهیم بود.

او افزود: در سال ۹۹ با توجه به رشد و رونق بازار سرمایه، با اتصال سامانه بانک به شرکت سپرده‌گذاری و سازمان بورس، توانستیم فرآیند احراز هویت آنلاین را از سوی این بانک برای افراد متقاضی انجام دهیم.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: ما در تلاش هستیم تا امکان پرداخت تسهیلات به شکل اینترنتی را فراهم کنیم که از اهمیت بسزایی برخوردار است. یکی از موارد حائز اهمیت، بحث ضمانت است که با ایجاد زیرساخت‌های ضروری این بخش طی سه ماه آینده به شکل عملیاتی اجرا خواهد شد.

او اضافه کرد: بانک مهرایران در تلاش است تا سه خدمت بورس، بانک و بیمه را به شکل الکترونیک در اختیار مشتریان بانک قرار دهد. در ارتباط با مسئولیت اجتماعی بانک نیز مرتضی اکبری بیان کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار طرح در روستاها در دست اجراست که ۳۵ تا ۴۵ هزار فقره تسهیلات به آن‌ها پرداخت شده و با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز نزدیک به ۲۸۰ هزار فقره پرداخت تسهیلات را به ثبت رسانده‌ایم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید