نرخ اشتغال کره جنوبی در ماه آگوست به طور غیر منتظره ای کاهش یافت، زیرا مردم با سرعت بیشتری از بازار کار خارج شدند. با افزایش نرخ بیکاری در کره جنوبی ، دولت مجبور شد بودجه اضافی خود را برای این افراد اختصاص دهد.

نرخ بیکاری در کره جنوبی در ماه آگوست

به گزارش برات نیوز، داده‌های اداره آمار کره جنوبی روز چهارشنبه نشان دارد که نرخ بیکاری در ماه آگوست از 3.2 درصد به 4.2% نسبت به ماه قبل رسید. اقتصاد دانان پیش بینی می‌کنند که این نرخ بیکاری روی 4.2 % باقی خواهد ماند. تعداد افراد شاغل در ماه آگوست 27 میلیون و 85 هزار نفر بود که نسبت به سال قبل 274 هزار نفر کمتر شده است.

آمار اشتغال

آمار اشتغال این کشور برای ششمین ماه متوالی با کاهش 195 هزار نفری شاغلین در ماه مارس، 476 هزار نفری در ماه آوریل، 392 هزار نفری در ماه مه، 352 هزار نفری در ماه ژوئن و 277 هزار نفری در ماه ژوئیه به کاهش خود ادامه داد.

هونگ نام کی، وزیر دارایی این کشور هشدار داد که داده های ماه جاری بهتر منعکس کننده قوانین سختگیرانه فاصله اجتماعی و قرنطینه بر نرخ بیکاری هستند و احتمالا شاهد وخامت بیشتر اوضاع باشیم.

تعداد موارد تأیید شده ابتلا به کرونا از تاریخ 14 آگوست به دلیل گردهمایی های مذهبی و یک تجمع گسترده در مرکز کلان شهر سئول در تاریخ 15 آگوست، افزایش سه رقمی داشته است. این بررسی‌ها در ماه آگوست انجام شد، درست زمانی که موارد ابتلا به ویروس شروع به جهش به اعداد 3 رقمی کرده بود. موج جدید بیماری کووید-19 در داده های اشتغال ماه اگوست منعکس نشده چرا که بررسی مشاغل از تاریخ 9 الی 15 این ماه انجام شده است.

نرخ بیکاری در کره جنوبی
نرخ بیکاری در کره جنوبی رو به افزایش است

بودجه اضافی دولت برای حمایت مشاغل

هونگ در فیس بوک خود در مورد احساسش نسبت به داده های مربوط به نرخ بیکاری در کره جنوبی گفت: “من در خصوص شوک ناشی از این شرایط، احساس خوبی ندارم”. به گفته هونگ ، دولت چهارمین بودجه اضافی را در این هفته را به مجلس ارائه می دهد تا از افرادی كه درآمد خود را از دست داده اند و مشاغل تعطیل شده حمایت كند.

 سونگ ته یون، استاد اقتصاد در دانشگاه یونسی سئول گفت: «کسانی که به سادگی از کار خود کنار گذاشته شده‌اند باید به عنوان بخشی از امار کلی بیکاری دیده شوند. بودجه چهارم به روند فعالیت شرکت های کوچک کمک خواهد کرد ، اما برای احیای اقتصاد تقریباً کافی نخواهد بود.»

رشد دوباره موارد ابتلای کرونا موجب شد که بانک مرکزی پیش بینی رشد خود در این کشور را با ارقام کاهشی نشان دهد و انتظار می‌رود میزان اشتغال سالانه هم کمتر شود. بخش‌هایی متشکل از خرده فروشان، عمده فروشان، رستوران ها و هتل ها مجبور به کاهش کارمندان خود در ماه آگوست شدند و به طور متوسط 345000 کاهش موقعیت شغلی نسبت به سال گذشته داشت و بخش تولید 50 هزار کارمند را از دست داد.

محرک های مالی دولت

محرک های مالی دولت به افزودن 107،000 شغل در اشتغال بخش دولتی در کنار برخی مشاغل خدماتی گروه کمک کرد. افرادی که شاغل بودند یا به دنبال کار بودند ، 267،000 نفر کاهش یافتند که بیشترین افت از ماه آوریل محسوب می‌شود. جوزف هان اقتصاددان، در این باره گفت: «این واقعیت را در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری کره جنوبی در خصوص افرادی که از کار اخراج می شوند، اعمال نشده است و این ممکن است تصویر کلی را تحریف کند.»

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *