بازار سرمایه نخستین روز هفته جدید را با رشد 25 هزار واحدی آغاز کرد و  روی پله یک میلیون و 531 هزار واحدی قرار گرفت و تابلو شاخص های بورس سبز پوش شد.

به گزارش برات نیوز، درحالی که بازار سرمایه طی چند روز گذشته روند نزولی را در پیش گرفته بود و تابلوهای شاخص رنگ قرمز به خود گرفته بود، امروز 22 آذرماه جاری و با شروع نخستین روز هفته جدید با رشد 25 هزار واحدی روند صعودی را در پیش گرفت.

تابلو شاخص های بورس با رشد امروز سهام رنگ سبز به خود گرفت و در پله یک میلیون و 531 هزار واحدی قرار گرفت.

ثبت یک میلیون و 531 هزار واحدی سهام در بازار سرمایه

معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با 25 هزار افزایش رقم یک میلیون و ۵31 هزار واحد را ثبت کرد.

در معاملات امروزبازار سرمایه  بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۱۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۶ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین در بازار سرمایه امروز 22 آذرماه جاری،  در تابلو شاخص های بورس، شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ هزار ۲۹۳ واحد افزایش به ۴۵۷ هزار و ۲۸۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۱۲۰ واحد رشد به ۲۹۹ هزار و ۴۰۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۸ هزار و ۸۲۵ واحد و شاخص بازار دوم ۳۱ هزار و ۳۲۶ واحد افزایش داشتند.

نمادهای تاثیرگذار در تابلو شاخص های بورس

علاوه بر این در بین تمامی نمادها در تابلو شاخص های بورس، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۷۹۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۲۴ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۵۲ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۱۲۵ واحد، مخابرات اسران (اخابر) با یک هزار و ۱۱۸ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۸۶۶ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۸۵۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد ایران خودرو (خودرو) با ۶۸۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۶۲۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۹۲ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۴۴۱ واحد، صنایع شیمایی ایران (شیران) با ۳۰۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲۶۷۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۰۶ واحد، توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) با ۱۱۶ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۱۰۸ واحد و فولاد خراسان (فخاس) با ۱۰۴ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

بیشتر بخوانید: شاخص بورس افت کرد

همچنین در گروه نمادهای پربیننده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، بانک تجارت (وتجارت )، ملی صنایع مس ایران (فملی)،  سایپا (خساپا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۶۴۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۵ هزار و ۶۸۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد 333 واحدی شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۳۳۳ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۷۶۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۹۱۸ هزار برگه سهم به ارزش ۷۱ هزار و ۴۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، بانک دی (دی) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، برق و انرژی پیوند گستر پارس(بپیوند)، اعتباری ملل (وملل)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیراز (شراز)، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، فرآروده هایی غذایی و قند چهارمحال (قچار)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و پخش البرز (پخش) تاثیر منفی بر تابلو شاخص های بورس در این بازار را داشتند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *