به دنبال تکرار روند تاثیرپذیری نرخ طلا و سکه از نرخ ارز، با بازگشت نرخ دلار به کانال 25 هزار تومان سکه نیز به کانل 11 میلیون بازگشت.

به گزارش برات نیوز، با ماندگاری قیمت دلار در بازار درکانال 25 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز به 11 میلیون و 900 هزار تومان رسید.

 قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۱۱۲هزار تومان، و قیمت دلار نیز  ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان است.

در همین حال، امروز همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد،‌ قیمت طلا و سکه نیز سیر نزولی را در پیش گرفت.

به طوری که قیمت سکه که تا دیروز در بازار سبزه میدان در کانال 12 میلیونی در نوسان بود؛ از صبح امروز در معاملات به کانال 11 میلیونی بازگشته است.

بیشتر بخوانید: سکه همچنان در سیر کاهشی

داستان افزایش نرخ ارز در بازار و تاثیرگذاری آن بر افزایش قیمت طلا و سکه به طور مداوم درحال تکرار است.

در چند روز اخیر نیز این داستان تکرار شده است و با کاهش و بازگشت نرخ ارز به کانال 25 هزار تومان قیمت طلا و سکه نیز کاهش یافته است.

تامین نیاز بازار ارز از سوی بانک مرکزی

این درحالی است که بانک مرکزی تلاش می کند با تقویت عرضه در بازار به تقاضاهای ارزی پاسخ دهد.

برهمین اساس نیز تداوم عرضه‌های روزانه ارز در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی موجب شده تا نیاز ارزی بازار پاسخ داده شود و دیگر به مانند قبل شاهد نوسانات لحظه ای در بازار نباشیم.

اما با توجه به تلاش های بانک مرکزی در جهت تامین نیاز بازار ارز همچنان در مقاطعی انتشار برخی اخبار سیاسی موجب می شود تا جو روانی بازار تغییر کند و قیمت ارز افزایشی شود.

در بازار امروز، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 350 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 350 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 400 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 112 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 500 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 840 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

بازگشت دلار به کانال 25 هزار تومان و تاثیرپذیری نرخ طلا و سکه

‌ در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 25 هزار و 800 تومان، یورو 31 هزار و 100 تومان و درهم امارات 7 هزار و 135 تومان اعلام شده است.

قیمت دلار که در معاملات پایانی عصر سه‌شنبه وارد کانال 26 هزار تومان شده بود از عصر دیروز به کانال 25 هزار تومان بازگشته است .

با کاهش نرخ ارز و با توجه به تاثیرپذیری نرخ طلا و سکه از نرخ ارز قیمت آن ها نیز در بازار کاهش یافت .

در صرافی‌های بانکی از ظهر روز پنج‌شنبه قیمت خرید و فروش دلار و یورو همزمان با روند افزایشی بازار آزاد،‌ افزایش یافت و دلار باردیگر وارد کانال 26 هزار تومان شد. 

ولی از صبح دیروز یکشنبه 23 آذرماه و با کاهش نوسانات ارزی در بازارآزاد، دلار در صرافی های بانکی به کانال 25 هزار تومان بازگشت.

نوسان در خرید و فروش نرخ ارز در بازار آزاد

برهمین اساس قیمت فروش دلار در این صرافی‌ها  25 هزار و 750 تومان و قیمت خرید دلار نیز با اختلاف هزار تومانی نسبت به قیمت فروش، 24 هزار و 750 تومان تعیین شده است.

قیمت فروش یورو نیز معادل 31 هزار و 250 تومان و قیمت خرید یورو نیز 30 هزار و 250 تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *