1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. تاثیر اقتصادی کرونا از زبان مدیر عامل کوکاکولا
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تاثیر اقتصادی کرونا از زبان مدیر عامل کوکاکولا

تاثیر اقتصادی کرونا روی شرکت کوکاکولا

تاثیر اقتصادی کرونا از زبان مدیر عامل کوکاکولا در شبکه سی ان بی سی منتشر شده و او اظهار داشت که تأثیر اقتصادی کرونا به تازگی آغاز شده است. این همه‌گیری گریبان بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله کوکاکولا را گرفته است. در ادامه برات با برات نیوز همراه باشید.

مدیر عامل شرکت کوکاکولا، جیمز کوئینسی، پیش بینی سختی را برای بهبودی اوضاع اقتصاد جهانی از تأثیر همه‌گیر ویروس کرونا ارائه کرد.

از زمان شیوع بیماری کرونا در ایالات متحده، بیش از ۳۶ میلیون آمریکایی درخواست مزایای بیکاری داده‌اند. دفتر بودجه کنگره آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود  تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم ۳۸ درصد به صورت سالانه کاهش یابد. صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی می‌کند که اقتصاد جهانی امسال ۳ درصد کاهش یابد.

کوئینسی گفت که او انتظار دارد منحنی رشد اقتصادی شبیه شکل «U» به جای شکل «V»باشد که در آن رشد سریع اقتصادی اتفاق افتاده و به دوران قبل از بحران کرونا برمی‌گردد. او گفت برای کوکاکولا خیلی زود است که برآورد کند چگونه عادت‌های مصرف‌کننده با پایان قرنطینه تغییر خواهد کرد. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که مصرف‌ کنندگان کمتر به پول نقد دسترسی داشته باشند.

تاثیر اقتصادی کرونا روی کوکاکولا

کوئینسی همچنین اظهار داشت:

ما باید تشخیص دهیم که پس از بحران ویروس، تأثیر اقتصادی و تاثیرات قرنطینه همچنان ادامه خواهند یافت و تمرکز بیشتری از طرف مصرف‌ کننده روی صرفه‌پذیری اقتصادی یا پایین آمدن قیمت‌ها وجود خواهد داشت.

مدیرعامل کوکاکولا به این موضوع اشاره کرد که این شرکت در ماه آوریل با کاهش درآمد ۲۵ درصدی مواجه شد، اما در حال حاضر شرایط بهبود پیدا کرده است. با این حال این شرکت در ماه می همچنان به درآمد کافی نرسیده است. براساس گفته‌های مدیرعامل کوکاکولا بیش از نیمی از درآمد این شرکت از طریق  رستوران‌ها، سالن‌های سینما و ورزشگاه‌ها تأمین می‌شود. در حال حاضر هنوز میزان سفارش‌های کوکاکولا به دوران قبل از کورنا نرسیده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست