1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. اولویت دولت در تامین مسکن نیازمندان واقعی
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

اولویت دولت در تامین مسکن نیازمندان واقعی

تامین مسکن

جلسه ویژه ساماندهی مسکن برگزار شد و حسن روحانی در این جلسه تاکید کرد که تامین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح مسکن یکم ثبت نام کرده و پول واریز کرده‌اند اولویت اول و اصلی دولت است.

به گزارش برات نیوز، رپیس جمهور در این جلسه گفت: حدود ۳۳۰ هزار نفر در این طرح سرمایه گذاری کرده‌اند که همه تلاش ما این است تا پایان این دولت، آنها صاحب مسکن مناسب شوند.

وی در ادامه صحبت‌هایش عنوان کرد: مردم شریف ایران می‌دانند که سلامت، امنیت و معیشت به عنوان اقدامات اساسی دولت تدبیر و امید در این مقطع حساس تعریف شده و تامین مسکن به عنوان یکی از مهمترین متغیرهای معیشت شهروندان که نقش تعیین کننده ای در اقتصاد خانوار دارد از دغدغه‌های اصلی دولت است.

روحانی با تاکید انتخاب مکان مناسب برای احداث شهرک‌های مسکونی جدید اضافه کرد: در انتخاب زمین و مکان برای ساخت مسکن و احداث شهرک‌های جدید باید با دقت عمل کنیم که امکانات و نیازهای واحدهای مسکونی از جمله آب و برق و گاز و دیگر نیازمندی‌ها، قابل تامین و در دسترس باشد.

رییس جمهور با اشاره به اقدام وزارت کشاورزی در اختصاص یک میلیون هکتار از زمین‌های حریم شهرها به ساخت مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی، گفت: دولت در نظر دارد با توسعه حریم شهرها و با تامین زمین و مشارکت‌جویی توسعه‌گران بخش خصوصی نسبت به تامین مسکن ارزان قیمت برای مردم اقدام کند.

روحانی افزود: دولت مقرر نموده است که با تامین زمین و آزاد سازی زمین‌های مازاد دولتی و مشارکت توسعه‌گران و فعال کردن بخش خصوصی گام‌های مهمی در رونق و توسعه بازار مسکن برداشته و در این مسیر تعریض و توسعه حریم شهرها برای شهرک‌سازی از جمله سیاست‌های اصلی در این حوزه است که با مطالعات انجام گرفته در شهرهای بزرگ و متوسط طبق ضوابط تعریف شده در حوزه شهرسازی حریم شهرها برای این موضوع توسعه یابد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست