1. خانه
  2. فناوری
  3. پنجره ملی هوشمند، زودتر از موعد راه اندازی شد
فناوریمنتخب سردبیر

پنجره ملی هوشمند، زودتر از موعد راه اندازی شد

درگاه ملی خدمات هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اتصال دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی هوشمند گفت: همه دستگاه‌های اجرایی کشور به این امر مکلف شدند و ما زودتر از موعد آن را راه اندازی کردیم که بگویم این کار، شدنی است.

به گزارش برات نیوز، عیسی زارع پور اظهار کرد: اتصال دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی هوشمند ضروری است.

این درحالی است که بر اساس قانون بودجه سال جاری، تمام دستگاه‌ها باید پنجره واحد خدمات خود را تا شهریور سال جاری راه‌اندازی کنند و حداقل یک‌سوم خدمات خود را در این پنجره واحد ارائه کنند.

راه اندازی پنجره ملی خدمات هوشمند 8 ماه زودتر از موعد

پیش از این نیز وزیر ارتباطات تکلیف قانونی وزارت ارتباطات را راه‌اندازی پنجره ملی خدمات تا دی‌ماه سال جاری بیان کرده و گفته بود: وزارت ارتباطات این تکلیف قانونی خود را 8 ماه جلوتر در هفته جهانی ارتباطات در اردیبهشت‌ماه به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی کرد و حدود ده دستگاه اصلی از 170 دستگاه اصلی و چند دستگاه فرعی به این پنجره متصل شدند و مردم می‌توانند با ارائه اطلاعات فردی و تائید اطلاعات از تمام خدمات ارائه‌شده توسط این دستگاه‌ها استفاده کنند.

و حالا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست هیات دولت درباره اتصال دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی هوشمند گفت: همه دستگاه‌های اجرایی کشور به این امر مکلف شدند و ما زودتر از موعد آن را راه اندازی کردیم که بگویم این کار، شدنی است.

اتصال 20 دستگاه به پنجره ملی هوشمند تاکنون

وی افزود:  اکنون ۲۰ دستگاه به این‌ پنجره پیوستند؛ منتها دستگاه اصلی ممکن است ۸ نهاد باشد. هرچند دستگاه‌های فرعی هم پای کار آمده‌اند، اما از شما رسانه‌ها به عنوان نمایندگان مردم می‌خواهیم از مسوولان این را مطالبه کنید که این موضوع تا شهریور ماه محقق شود و مردم بتوانند خدمات خود را بدون مراجعه حضوری دریافت کنند.

زارع پور دستگاه‌های اولویت دار را دستگاه های دولتی برشمرد و گفت: از رئیس جمهور تا وزرا و سازمان‌های دولتی برای انجام اینکار اولویت دارند چراکه هرکدام چندین زیرمجموعه دارند، البته در این مدت صداسیما و رسانه ها ورود خوبی به این موضوع داشتند.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

یک × 4 =

فهرست