مایکروسافت مدت زمان طولانی است که به آرامی کاربران را از مرورگر اینترنت اکسپلورر خود جدا می‌کند و قصد دارد آنها را به مرورگر جدیدی عادت دهد. مایکروسافت اخیراً تا جایی پیش رفته است که از یک به روزرسانی اجباری ویندوز برای نصب مرورگر جدید کرومیوم اج خود در رایانه ویندوزی کاربران استفاده کرده است.

به گزارش برات نیوز، مایکروسافت از ماه آینده قصد دارد در صورت راه اندازی یک سایت ناسازگار در اینترنت اکسپلورر، رایانه افراد را مجبور کند تا به طور خودکار بعضی از وب سایت‌های ۱.۱۵۶ را در مرورگر اج را به آنها نشان دهد.

مرورگر مایکروسافت اج
مرورگر مایکروسافت اج

این گزارش از ZDNet است که همچنین ویدیویی را ضبط کرده است که نحوه کار آن را نشان می‌دهد.

سایت‌های زیادی با نام‌های بزرگ از جمله فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، تعدادی از محصولات گوگل، تیم مایکروسافت و تعداد زیادی بانک و برند‌های بزرگ دیگر در لیست اجرای خودکار مرورگر اج دیده می‌شود.

طبق سوالات متداول مایکروسافت، این تغییر در مایکروسافت اج نسخه ۸۷ که قرار است ۱۹ نوامبر وارد شود، اجرا خواهد شد و مرورگر اج به طور خودکار سعی می‌کند داده‌های مرورگر شما را از اینترنت اکسپلورر به خود منتقل کند.

با توجه به اینکه نسخه‌های قدیمی اینترنت اکسپلورر برای مدت زمان طولانی مشکل توسعه دهندگان وب بوده است و با توجه به اینکه حتی تخمین‌های گسترده بیانگر این است که اینترنت اکسپلورر بیش از ۵ درصد از ترافیک وب امروز را به خود اختصاص نمی‌دهد، این یک اقدام ناامید کننده نیست. افراد سال‌ها است که با اینترنت اکسپلورر کار نکرده‌اند و خوشحال می‌شوند اگر بشنوند که خطر امنیتی کمتری دارد.

بعضی از افراد هنوز از مرورگر استفاده می‌کنند، و ممکن است که گیج شوند وقتی کامپیوترشان به جای اینترنت اکسپلورر ناگهان مایکروسافت اج را بالا بیاورد. این مطلب مخصوص آنها است.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *