چندوقتی می‌شود که موضوعاتی مانند بهینه‌سازی سایتها با روشهای مختلف و بالابردن آن ازجمله موارد مهم برای مدیران سایت‌ها به‌شمار می‌رود.

به گزارش برات‌نیوز، همین موضوع سبب شده تا تبلیغات گسترده‌ای در این زمینه در فضای مجازی صورت گیرند و مدیران سایت‌ها را وسوسه کنند که پیگیر تبلیغات سئو شده و از طریق به دام کلاه‌برداران گرفتار شوند.

سئو یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، روشی‌ست که اجرای آن برای تمامی سایت‌ها الزامی بوده و به‌کارگیری تکنیک‌های آن سبب می‌شود تا سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دریافت کند.

هرچقدر رتبه یک سایت بالاتر باشد در صفحات اولیه موتورهای جستجو قرار گرفته و میزان بازدید آن افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر نمی‌توان نقش تبلیغات را در رونق یک کسب‌وکار نادیده گرفت.

یک کسب‌وکار نوپا با انجام اصولی و گسترده و تبلیغات می‌تواند فعالیت خود را ادامه داده و درآمدزایی بالایی داشته باشد.

از همین رو، افرادی سودجو در این مسیر برسر راه افراد تازه‌کار ظاهر شده و با سوءاستفاده از ناآگاهی آن‌ها و با انجام تبلیغات کاذب، اقدام به فریب مدیران سایت با تبلیغات سئو و کلاه‌برداری از آنان می‌کنند.

باتوجه به این موارد اگر صاحب سایت و کسب‌وکاری نوپا هستید و سررشته‌ای در زمینه سئو و تکنیک‌های آن ندارید بهتر است بیشتر مراقب تبلیغاتی با مضمون افزایش بازدید و بالابردن سئو تضمینی باشید!

سرقت اطلاعات برای سایتهای فیشینگ

ازجمله مهم‌ترین اهداف کلاه‌برداری با روش تبلیغات سئو ، سرقت اطلاعات و جمع‌آوری آن‌ها برای سایت‌های فیشینگ است. 

با بررسی دقیق‌تر فضای مجازی متوجه می‌شویم که سایت‌های جعلی با وعده ارائه خدمات به کاربران، اقدام به‌ جمع‌آوری و سوءاستفاده از اطلاعات آن‌ها می‌کنند.

این سرقت اطلاعات از طریق ارسال لینک‌های جعلی و هدایت کاربران به صفحات فیشینگ صورت می‌گیرد، به‌طوری‌که مجرمان به راحتی به اطلاعات حساب بانکی قربانیان دسترسی پیدا خواهند کرد.

در همین زمینه پلیس فتا هشدار می‌دهد که کاربران نباید به‌هیچ‌عنوان فریب این‌گونه تبلیغات و آگهی‌های اغواکننده را بخورند.

برای اینکه در دام چنین افرادی گرفتار نشوید باید موارد ایمنی را رعایت کنید.

مراقب ایمیلهای دریافتی در تبلیغات سئو باشید

یکی از این موارد ایمنی هوشیاری در رابطه با ایمیل‌های دریافتی‌ست.

باید دقت کنید که هر ایمیلی را باز نکرده و روی هر لینکی کلیک نکنیم.

آدرس سایت‌ها را به دقت چک کنیم که همان آدرس مورد نظر باشد، زمانی که یک سایت ما را به مرحله پرداخت هدایت می‌کند، دقت کنیم که مثل همان نوشته شده باشد.

توجه به این نکته ضروری‌ست که محبوبیت شما از دید مخاطبان طبق پارامترهایی نظیر میزان مدت‌زمان مشاهده سایت، کامل بودن سایت، لینک‌دهی دیگران به سایت و اقداماتی از این قبیل سنجیده می‌شود و در انتها طبق پالایش‌های انجام‌شده، رتبه سایت شما مشخص خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *