مسوولان قضایی کشور از ممنوعیت آزادسازی تجهیزات مکشوفه رمز ارز تا زمان تصویب قانون مورد نیاز در مجلس خبر دادند.

به گزارش برات نیوز، این در حالی است که قانون فعالیت در حوزه رمز ارز از چندی پیش در کمیسیون اقتصادی مجلس تدوین شده و در صحن علنی مجلس نیز بررسی شده است .

ضرورت تصویب نهایی قانون فعالیت در حوزه رمز ارز

اما با توجه به اینکه هنوز این قانون در مجلس نهایی نشده ما در کشور خلاء قانونی داریم .

درهمین حال، فعالیت در حوزه رمز ارز همچنان ممنوع است و کشف هرگونه دستگاه مربوط به استخراج رمز ارز در کشور غیر قانونی است.

حال اینکه با توجه به خلاء قانونی موجود در کشور در حوزه رمز ارز، مسوولان تصمیم به ممنوعیت آزادسازی تجهیزات مکشوفه رمز ارز گرفتند.

درهمین راستا، معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام کرد:

 آزاد سازی تجهیزات غیرمجاز رمز ارز تا زمان تصویب لایحه مرتبط با نحوه برق مراکز مجاز رمزارزها و برخورد با مراکز غیر مجاز در مجلس ممنوع شد.

ممنوعیت آزادسازی تجهیزات غیر مجاز رمز ارز

سعید عمرانی درادامه اظهار کرد:

آزاد سازی تجهیزات کشف شده غیرمجاز رمز ارز تا زمان تصویب لایحه مرتبط با نحوه برق مراکز مجاز رمزارزها و برخورد با مراکز غیر مجاز در مجلس ممنوع شد.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان یافته خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور اعلام کرد:

حسب دستور دادستان محترم کل کشور «هرگونه آزاد سازی تجهیزات غیرمجاز استخراج رمز ارز که توسط دستگاه‌های نظارتی کشف و ضبط شده و یا در آینده کشف و ضبط می‌شود تا زمان تصویب لایحه مرتبط با نحوه تامین برق مراکز مجاز رمز ارزها و برخورد با مراکز غیرمجاز در مجلس شورای اسلامی» ممنوع می‌گردد.

کارگروه مشترک بانک مرکزی و مجلس 

این درحالی است که پیش از این، رئییس کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری جلسه مشترکی با رییس کل جدید بانک مرکزی خبر داده بود که دراین جلسه به بررسی موضوع رمز ارزها پرداخته شده بود.

همچنین محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به موضوع رمز ارزها خبر داده بود.

با تشکیل این کارگروه قرار است درخصوص فعالیت در حوزه رمز ارزها تصمیمات قانونی گرفته شود.

علاوه بر این رئیس کل بانک مرکزی  نیز از تولید رمز ارز ملی به زودی خبر داده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *