دفاتر کار مجازی که در دوران کرونا نقش مهمی در ارایه خدمات مشاغل ایفا کردند، حالا به دلیل تخلف اجاره‌کنندگان خط تلفن در حال تعطیل شدن هستند.

به گزارش برات‌نیوز، تعطیلی دفاتر کار مجازی واکنش معاون وزیر ارتباطات را به دنبال داشت.

امروز به دلیل هزینه‌های بالا، تهیه دفترکار، امکانات و همچنین کارمند برای بسیاری از کسب‌وکارها آسان نیست. از همین رو دفاتر کار مجازی گزینه مناسبی برای کسب‌وکارهای نوپا به شمار می‌رود.

از جمله کسب‌وکارهایی که به جای استخدام منشی و خرید شماره ثابت از امکانات این دفاتر مجازی استفاده می‌کنند می‌توان به استارتاپ‌ها، فروشگاه‌های اینترنتی، مشاغل خانگی و متقاضیان فعالیت در بازار تهران اشاره کرد.

نحوه کار این دفاتر به این صورت است که متقاضیان بعد از ورود به سایت مربوطه، یک شماره ثابت تهران را به عنوان شماره تماس دفتر کار خود انتخاب می‌کنند که امکانات به خصوصی دارد.

بعد از انتخاب شماره نیز بدون نیاز به فضای فیزیکی برای پاسخ‌دهی به این خطوط تلفن منشی درنظر گرفته شده است.

تخلف اجاره‌کنندگان خط تلفن پیگیری می‌شود

درحالی‌که این دفاتر از زمان آغاز به کارشان با چالش‌های زیادی روبه‌رو بودند، حالا تخلف اجاره‌کنندگان خط تلفن معضلی جدیدی برای آن‌ها شده است.

این دفاتر که از زمان شیوع بیماری کرونا رونق بیشتری یافته‌اند، با وجود چنین تخلفاتی ممکن است به تعطیلی کشیده شوند.

در همین زمینه، «امیر ناظمی» رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات در نامه‌ای به دبیر کمیسیون فرهنگی دولت خواستار افزودن تبصره‌ای به لایحه اصلاح ماده ۹۲ قانون شهرداری شد تا از تعطیلی این دفاتر جلوگیری شود.

وی همچنین گفته است: با توجه به این که در کسب و کارهای دفاتر مجازی یا مراکز پاسخگویی به تلفن، امکان اجاره خطوط تلفن محتمل است، این شرکت‌ها یکی از اجزای زیست‌بوم نوآوری در کشور هستند که هزینه راه‌اندازی کسب و کار و خدمات پشتیبانی مشتریان را کاهش می‌دهند و تداوم فعالیت آن‌ها ضرورت دارد.

ناظمی در ادامه سخنان خود افزود: تخلف اجاره‌کننده خط تلفن مشتری، نباید به قطع مالک خط موجر شود. بنابراین جهت جلوگیری از تضییع حقوق این شرکت‌ها، اضافه کردن یک تبصره در لایحه اصلاح ماده ۹۲ قانون شهرداری پیشنهاد می‌شود.

به گفته ناظمی در صورتی که خط تلفن موضوع شکایت، اجاره‌ای و متعلق به شرکت‌های دفاتر مجازی یا مراکز پاسخگویی به تلفن ثبت شده در بانک داده سازمان فناوری اطلاعات ایران باشد، صرفا مستاجر خط تلفن محکوم به پرداخت جریمه نقدی و عدم امکان مجدد اجاره خط تلفن یا استفاده از دفاتر کار مجاز می‌شود، بنابراین خط تلفن در این صورت قطع نخواهد شد.

به هرحال برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، درحال‌حاضر، کسب تاییدیه عدم محکومیت قبلی از سازمان فناوری اطلاعات ایران برای اجاره خطوط تلفن الزامی بوده و مشتریان این دفاتر باید پیش از ارائه خدمت، از طریق سامانه شاهکار احراز هویت شده باشند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *