تکنولوژیمنتخب سردبیر

اوج گیری اقبال ترابرد اپراتورهای موبایل

ترابرد اپراتورهای تلفن همراه

طرح ترابرد اپراتورهای موبایل یا مهاجرت از یک اپراتور به اپراتوری دیگر طرحی است که به مشترکان امکان تغییر اپراتور تلفن همراه و استفاده از خدمات آن را می دهد.

این طرح که از حدود 4 سال پیش اجرایی شده علاوه بر اینکه به  مشترک امکان تغییر اپراتور تلفن همراه بدون تغییر شماره تلفن خود را می دهد موجب رقابت میان اپراتورها و بهبود کیفیت خدمات آن ها نیز می شود.

حال اینکه این طرح چقدر مورد استقبال مشترکان تلفن همراه قرارگرقته یا خیر موضوعی است که اپراتورها هرچند وقت یکبار به آن می پردازند و گزارشی از میزان تعداد تغییر اپراتورها و ترابردها را ارائه می کنند.

بر اساس آخرین گزارش اعلام شده از سوی سازمان تنظمی مقررات و ارتباطات رادیویی  در تیرماه جاری تعداد ترابردهای انجام شده میان اپراتورها 10 هزار و 133 ترابرد بوده است. درحالی که از ابتدای سال جاری، تعداد ترابردهای انجام شده در فروردین ماه 5 هزار و 116، در اردیبهشت ماه 11 هزار و ۹۳۰ و در خرداد ماه 8 هزار و 382 ترابرد بوده است.

بیشتر بخوانید: ایرانسل در حضور خبرنگاران از اینترنت 5G رونمایی کرد

در بررسی آمار تعداد ترابرد ها تنها نباید به تعداد تراز توجه داشت بلکه مواردی از جمله کیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه کاربری هم باید مورد بررسی قرار گیرد تا میزان ترابرد هر اپراتور اعلام شود.

نکته قابل توجه اینجاست که در انجام برخی از این ترابردها بنا به شرایط خاص ممکن است که مورد موافقت اپراتور مقصد قرار نگیرد و انجام نشود.

مواردی از جمله احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام‌شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه‌نظیر مانند درخواست ترابرد سیم‌کارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیم‌کارت، فعال‌بودن کمتر از سه ماه سیم‌کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم‌کارت‌های دائمی می توانند موجب رد شدن درخواست ترابرد باشند.

امکان تغییر اپراتورهای تلفن همراه از طریق ترابردپذیری برای هر مشترک تنها دو بار در سال امکان پذیر است و پس از انجام ترابرد تمامی هزینه ها بر اساس تعرفه های اپراتور مقصد محاسبه خواهد شد.

همچنین پیش از اجرای طرح ترابردپذیری لازم است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور ارائه‌دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد.

برای اجرای طرح ترابرد مشترک ایتدا باید با مراجعه حضوری و یا مراجعه به سایت  اپراتوری که قصد دارد به آن مهاجرت کند  فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. پس از آن در صورتی که فرد از شرایط لازم برخوردار باشد از طریق یک پیامک تأیید ثبت‌نام او به اطلاعش خواهد رسید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید