1. خانه
  2. فناوری
  3. موبایل
  4. احتمال عدم استفاده از تراشه کوالکام در گوشی سامسونگ گلکسی S21
موبایل

احتمال عدم استفاده از تراشه کوالکام در گوشی سامسونگ گلکسی S21

تراشه گلکسی S21

برای سال‌های متمادی، گوشی‌های هوشمند و پرچمدار سامسونگ به تناوب و با توجه به شرایط و نوع بازار، از تراشه‌های کوالکام یا اگزینوس استفاده می‌کردند. اما طبق شایعات جدید، به نظر می‌رسد که تراشه گلکسی S21 برای کوالکام نیست و سامسونگ میخواهد از تراشه اگزینوس برای این گوشی استفاده کند. بنابراین این گوشی که در سال 2012 به بازار خواهد آمد، فقط از تراشه‌های اگزینوس بهره خواهد برد. در این مطلب برات نیوز راجع به این موضوع صحبت کرده‌ایم.

دلایل مختلفی برای این تصمیم سامسونگ می‌توان برشمرد. یکی از این دلایل، احتمالا به قیمت تراشه‌های کوالکام بر می‌گردد. طبق شایعات، قیمت کوالکام اسنپدراگون 875، بیشتر از اسنپدراگون 865 خواهد بود. این به معنی افزایش قیمت نهایی گوشی یا حاشیه سود کمتر سامسونگ از گوشی جدید خود خواهد بود.

تراشه اگزینوس در گوشی سامسونگ گلکسی S21
تراشه‌های اگزینوس از محبوبیت کمتری نسبت به تراشه‌های کوالکام برخوردار هستند.

دومین دلیل که تنها یک حدس و گمان است، تمایل سامسونگ به در پیش گرفتن راه اپل می‌باشد. اپل برای سال‌ها روی تراشه‌های خود کار کرد تا به اندازه کافی برای جایگزین شدن با تراشه‌های اینتل در کامپیوترهای این شرکت، قدرتمند شوند.  شاید سامسونگ هم امیدوار است با تمرکز بیشتر روی یکی از تراشه‌های اختصاصی خود، به چنین هدفی برسد.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، چیپست‌های اگزینوس سامسونگ در طول سال‌هایی که مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند با استقبال چندان خوبی روبرو نشده‌اند. شاید یکی از دلایل این امر، در قدرت بیشتر چیپست‌های اسنپدراگون نهفته باشد. با این حال تا مشخص شدن جزئیات بیشتر از گوشی هوشمند جدید این شرکت یعنی سامسونگ گلکسی S21 و تراشه به کار رفته در آن، باید صبر کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست