اخبار اقتصادیبانک و بیمهمنتخب سردبیر

تراکنش‌های شاپرکی در اردیبهشت ماه افزایش یافتند

تراکنش‌های شاپرکی

گزارش‌های جدیدی از سوی سامانه شاپرک منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند بانک‌های ملت، ملی و صادرات در اردیبهشت ماه سال جاری سهم بیشتری از تعداد و مبلغ تراکنش‌ های شاپرکی را در میان بانک‌های پذیرنده داشته‌اند. با برات نیوز همراه باشید.

برات‌نیوز گزارش می‌‎دهد که براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته از وضعیت شبکه پرداخت الکترونیک، در اردیبهشت ماه سال جاری چیزی حدود 2 میلیارد و 606 میلیون 138 هزار تراکنش انجام شده که 2 هزار و 977 میلیارد ریال ارزش داشته‌اند. این میزان به نسبت فروردین ماه سال جاری با رشد روبه‌رو بوده که 89 درصد از این تراکنشات توسط دستگاه کارت‌خوان انجام شده است. این آمار گسترش استفاده از این ابزار به‌عنوان ابزاری رایج برای پرداخت‌های مختلف را نشان می‌دهند. به این واسطه تراکنش‌ های شاپرکی هم افزایش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: میزان ارز قابل حمل و میزان نگهداری ارز چقدر است؟

طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی شاپرک، بانک ملت 22.24 درصد، بانک ملی 13.29 درصد و بانک صادرات 7.50 درصد از این تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

لیست زیر بر اساس بیشترین میزان تراکنش تنظیم شده است:

بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های کارت‌خوانی فروشگاهی

بانک ملت

بانک ملی

بانک صادرات

بانک سپه

بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی

بانک ملت

بانک سامان

بانک پارسیان

بانک ملی

بانک سپه

بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار پذیرش موبایلی

بانک ملت

بانک آینده

بانک اقتصاد نوین

بانک ملی

بر اساس نمودار های منتشر شده، سهم بازار بانک ‌های پذیرنده از تمام مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت در اردیبهشت سال جاری، بانک ملت با ۲۶ درصد، بانک ملی ایران با ۱۰.۷۶ درصد، بانک صادرات ایران با ۱۰.۱۲ درصد گزارش شده است. همچنین بانک کشاورزی رتبه سوم را در تعداد تراکنش‌های شاپرکی کسب کرده و در زمینه مبلغ تراکنش‌ها با سهم ۵.۳۵ درصدی به جایگاه ششم نائل آمده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید