منتخب سردبیرموبایل

ترخیص ۷۳۸ هزار موبایل در ماه‌های اول 99

بیش از ۷۳۸ هزار دستگاه تلفن همراه ترخیص شد

ترخیص موبایل در ماه های اول سال ۹۹ رشد قابل توجهی داشت. گمرک ایران از ترخیص ۷۳۸ هزار و ۸۰۰ دستگاه تلفن همراه از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد. طبق اعلام آخرین گزارش لطیفی، سخنگوی گمرک ایران، در خصوص وضعیت ترخیص تلفن همراه در سال جاری، از ابتدای سال جدید، ۷۳۸ هزار و ۸۰۰ دستگاه تلفن همراه به ارزش ۱۱۹ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۱۰۱ دلار طی ۲۹۰ فقره اظهارنامه، پس از اخذ مجوزهای لازم ترخیص شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با برات نیوز همراه باشید.

ترخیص تعدادی دستگاه تلفن همراه با پیگیری کد منشا ارز یا ساتا

گفتنی است، از چند ماه پیش اظهارنامه تعدادی از تلفن‌های همراه دریافت شده بود که در این مدت صاحبین آن‌ها در حال پیگیری دریافت کد منشا ارز یا ساتا از بانک عامل بودند و سازمان گمرک ایران به‌محض دریافت این کد، اقدام به ترخیص کالاها کرده است.

ترخیص دستگاه تلفن همراه با پیگیری ساتا

توضیحات تکمیلی ترخیص بیش از ۷۳۸ هزار دستگاه موبایل

بر اساس آماری که وزارت صنعت در دی ماه سال گذشته منتشر کرد، واردات تلفن همراه ۳ برابر شده است. طبق این آمار طی ۷ ماه نخست سال ۱۳۹۸، تعداد ۳ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۲۰۰ فقره تلفن همراه از طریق رویه مسافری در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به ۱ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۴۰۰ فقره گوشی همراه ثبت‌شده در این سامانه در مدت مشابه سال ۹۷ شاهد رشد ۱۸۸ درصدی واردات گوشی همراه بوده‌ایم.

در سال ۹۸، شاهد رشد ۱۸۲٫۲ درصدی واردات تلفن همراه بوده‌ایم، چرا که در این سال تعداد ۴ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۰۰ فقره گوشی همراه وارداتی در سامانه همتا ثبت شده و در  مدت مشابه سال ۹۷، تنها ۱ میلیون و ۶۴۴ هزار فقره دستگاه تلفن همراه وارداتی در این سامانه ثبت شده است.

از ابتدای امسال تعداد ۳۰۵ هزار و ۴۲۳ تلفن همراه به ارزش ۳۷ میلیون دلار اظهار شده‌اند که تاکنون بخشی از آن‌ها ترخیص شده‌ و مابقی در حال انجام تشریفات گمرکی هستند.

منبع: ایسنا

 

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید