شرکت اپل در مورد صفحه نمایش مقاوم‌تر آیفون 12 با فناوری سپر سرامیکی یا همان «Ceramic Shield» سر و صدای زیادی به پا کرده است، اما آیا در واقعیت این صفحه نمایش دوام بیشتری دارد؟

به گزارش برات نیوز، به ظاهر پاسخ به این سوال مثبت است، اگرچه نباید بیش از حد به آن اطمینان کرد. Allstate Protection Plans تست‌های سقوط را بر روی آیفون 12 اجرا کرده است.

نتایج نشان می‌دهند که دوام و مقاومت صفحه نمایش سری آیفون 12 به طرز قابل توجهی نسبت به گوشی‌های آیفون 11 و گلکسی S20 بهبود یافته است.

به گونه‌ای که این صفحه نمایش در برابر سقوط از ارتفاع 6 فوتی مقاوم است. با این وجود، آسیب‌هایی نیز به صفحه نمایش وارده شده است که در تصویر زیر کاملا قابل مشاهده است.

در تست سقوط آیفون 12، آیفون استاندارد تنها دچار ترک‌ها و خراش‌های کوچکی شد اما در نیمه پایینی آیفون 12 پرو که کمی سنگین‌تر است، شکافی ایجاد شد.

آسیب جزئی صفحه نمایش آیفون 12
آسیب وارده به صفحه نمایش آیفون 12 در تست سقوط

 Allstate  بر این باور است که طراحی مسطح این صفحه نمایش موجب می‌شود که آیفون 12 در هنگام سقوط به صورت برعکس فرود آید. در تست سقوط آیفون 12، شیشه صفحه پشتی تقریبا بدون آسیب باقی ماند. با این وجود، متاسفانه شیشه آیفون 12 پرو شکسته شد (از قسمت دوربین فوق عریض) اما آسیب وارده فاجعه‌بار نبود.

بیشتر بخوانید: آیفون 12 با سرعت 5G روانه بازار شد

سقوط بر روی لبه‌های گوشی موجب ایجاد لک و خراشیدگی‌های تیز می‌شود اما آسیب جدی به خود گوشی وارد نمی‌گردد.

این نتایج برای پیشبرد طرح فروش محافظت از گوشی Allstate خیلی قانع‌کننده نیستند. با این وجود، تست سقوط آیفون 12 نشان می‌دهد که فناوری جدید معرفی شده توسط شرکت اپل برای ساخت صفحه نمایش از مخلوط شیشه و کریستال‌های سرامیکی به اندازه‌ی نانو تا حدودی عملکرد موفقیت‌آمیزی دارد.

فناوری سپر سرامیکی تا حدودی دوام و مقاومت صفحه نمایش را بهبود می‌بخشد. به عبارت دیگر، این امکان را به کاربر می‌دهد تا در صورت افتادن گوشی عجله‌ای برای تعمیر در همان روز نداشته باشد. اما باید توجه کنید که در هر صورت گوشی پس از افتادن به تعمیر نیاز خواهد داشت و ظاهر آن بدون آسیب باقی نمی‌ماند. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *