نشریه وال استریت ژورنال بر این باور است که در دو هفته آینده شاهد رشد عجیب و تاریخی سهام بزرگانی همچون تسلا و مایکروسافت به خاطر شرایط کرونایی خواهیم بود.

به گزارش برات نیوز، گفته می شود هر دو غول در بازار سهام اوراق بهادار آمریکا، تسلا و مایکروسافت در هفته آتی به نقطه خرید سهام خود نزدیک خواهند شد و سود سرشاری را نصیب سهام داران خرد و کلان خود خواهند کرد.

توجیه کارشناس وال استریت ژورنال انطباق مثال زدنی این دو شرکت بزرگ با شرایط کرونایی است که بیشترین سود را در این روزگار نصیب خود کرده و می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت شرکت بتسدا را با 7/5 میلیارد دلار خرید

بر اساس این گزارش، میانگین صنعتی داو جونزDJIA  یک شاخص برای بازار سهام است که ارزش ۳۰ شرکت بزرگ دولتی آمریکایی را نشان می ‌دهد. در این شاخص نشان داده می شود که چگونه این شرکت ‌ها در بازار سهام نسبت به فازهای مختلف زمان معامله کرده‌اند.

داو یک شاخص اقتصادی برای بیش از یک قرن بوده و یکی از شاخص‌‌هایی است که بیشترین استفاده را دارد، نقش اساسی در بازار بورس ایفا می‌‌کند و با این روش، مردم درآمد و سرمایه ‌گذاری خود را مدیریت خواهند کرد.

اغلب سرمایه گذاران از DJIA برای مقایسه عملکرد دارایی‌‌های خود استفاده می‌‌کنند و حتی می‌‌توانند در همان DJIA سرمایه ‌گذاری کنند.

رشد چشمگیر سهام تسلا و مایکروسافت در دو هفته آینده 

معاملات آتی داوجونز Dow Jones همراه با معاملات آتی اس اند پی 500، S&P 500 و معاملات آتی نزدک Nasdaq برای عصر یکشنبه باز می شود و این فرصت نصیب مردم در سراسر جخهان به شرط دسترسی به بورس آمریکا وجود دارد تا در این جابجایی تاریخی سهام حضوری رسمی داشته باشند.

پیش بینی شده که دو هفته آینده دو هفته بسیار حیاتی و وابسته به شرایط کرونایی باشد، اروپا دوباره در خود فرورفته و نگران است، آمریکا نیز نمی‌تواند در آستانه انتخابات مهم خود، نگاهی به شرایط خاص کرونا نداشته باشد.

سهام اپل، سهام مایکروسافت MSFT و سهام شرکت‌هایی در فهرست پیش بینی وال استریت ژورنال وابسته به چتر داوجونز حضور دارند در دو هفته آینده با توجه به رشد عجیب و نگران کننده کرونا، افزایش چشم گیری خواهند داشت.

هفته گذشته البته هفته خوبی برای بورس آمریکا نبود، باید گفت در جریان آخرین مناظره ترامپ و بایدن، با هر تک جمله این سهام جابجا می شدند و بازار بورس در هیچ کجای جهان چنین فراز و نشیبی را دوست ندارد.

شرکتهای مهم در فهرست وال استریت ژورنال

اپل، آمازون، گوگل، فیس بوک، شاپیفای، AMD و (ServiceNow (NOW تنها بخشی از نام‌هایی هستند که در دو هفته آینده رشدی تاریخی در سهام خود خواهند داشت.

این البته فقط یک پیش بینی است اما مردم آمریکا عادت کرده‌اند که به وال استریت ژورنال اعتماد داشته باشند و با آرامش به خرید و فروش سهام بپردازند.

در ادامه گزارش وال استریت ژورنال آمده است: اتفاق خیلی خوب که آن را هم می‌شود پیش بینی کرد این است.

که بخش رضایتمندی مشتری CRM از وب سایت شرکت ثروتمند Salesforce.com و ادوبی Adobe ) ADBE) همچنین تسلا TSLA می‌توانند از این فرصت تاریخی استفاده کرده و با سود کلی کمتر، وضعیت بهتری برای سهامداران خرد خود ایجاد کنند، نه این که آنها را نادیده بگیرند و به سهامداران کلان خود توجه داشته باشند.

خریداران آنلاین بورس 

طبق گزارش تکان دهنده Worldometers که البته مثل همیشه از سوی رهبران جهانی تکذیب خواهد شد نزدیک به 43.14 میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و به زودی به صورت روزانه نیم میلیون نفر مبتلا خواهند شد و این یک فاجعه برای بشریت و یک فرصت ناب برای بازار بورس است.

بیش از 230 هزار نفر در آمریکا جان باخته اند و مردم به دنبال راهی هستند که به این کابوس تلخ پایان بدهد، این نجات دهنده می تواند یکی از شرکت های بزرگی باشد که از آنها نام بردیم.

اسپانیا و فرانسه بالاترین میزان قربانیان را در هفته گذشته در اروپا ثبت کرده‌اند و بیشترین خریداران آنلاین سهام در بازار بورس نیویورک نیز از همین دو کشور بوده است.

البته آنها معمولا به صورت غیر مستقیم و به کمک کارگزاران آمریکایی سهام می خرند که درگیر مالیات اتحادیه اروپا نشوند.

درباره واکسن کرونا نیز اخبار امیدوارکننده ای شنیده می شود که توسط سه گانه (Pfizer (PFE)، BioNTech (BNTX و (Moderna (MRNA شاید به زودی رونمایی شود، البته این که همه این موضوعات شعار انتخاباتی و یک دروغ تاریخی باشند، هنوز تکذیب نشده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *