عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد اعلام کرد: تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۹ سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که رشد ۲.۸ درصدی را نسبت‌به سال قبل نشان می‌دهد. در واقع تسهیلات بانکی صنعت و معدن نزدیک به ۳۵ درصد از تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش برات ‌نیوز، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه افزود: میزان تسهیلات اعطایی به این بخش در سال گذشته ۳۲ درصد بوده است و این رشد ۲.۸ درصدی نشان می‌دهد عملکردها در راستای ارائه ۴۰ درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.

وی همچنین افزود: طبق قانون باید تا پایان برنامه ششم توسعه، ۴۰ درصد از تسهیلات بانک‌ها به بخش صنعت و معدن اختصاص یابد، آمار نشان می‌دهد تمامی تلاش‌ها در راستای تحقق این موضوع است.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: مطابق با اصول اقتصادی، اگر بخواهیم به بخشی اعتبار تخصیص دهیم، باید ارزش افزوده آن بخش را نیز درنظر بگیریم؛ از آنجایی‌که در زمینه حمایت از تولید، سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود ۲۸ درصد است؛ لذا کارشناسان معتقدند که تسهیلات این بخش نباید بیش از ۲۸ درصد باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *