اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

35 درصد از تسهیلات بانکی برای صنعت و معدن

تسهیلات بانکی صنعت و معدن

عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد اعلام کرد: تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۹ سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که رشد ۲.۸ درصدی را نسبت‌به سال قبل نشان می‌دهد. در واقع تسهیلات بانکی صنعت و معدن نزدیک به ۳۵ درصد از تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش برات ‌نیوز، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه افزود: میزان تسهیلات اعطایی به این بخش در سال گذشته ۳۲ درصد بوده است و این رشد ۲.۸ درصدی نشان می‌دهد عملکردها در راستای ارائه ۴۰ درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.

وی همچنین افزود: طبق قانون باید تا پایان برنامه ششم توسعه، ۴۰ درصد از تسهیلات بانک‌ها به بخش صنعت و معدن اختصاص یابد، آمار نشان می‌دهد تمامی تلاش‌ها در راستای تحقق این موضوع است.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: مطابق با اصول اقتصادی، اگر بخواهیم به بخشی اعتبار تخصیص دهیم، باید ارزش افزوده آن بخش را نیز درنظر بگیریم؛ از آنجایی‌که در زمینه حمایت از تولید، سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود ۲۸ درصد است؛ لذا کارشناسان معتقدند که تسهیلات این بخش نباید بیش از ۲۸ درصد باشد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید