اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

معرفی مستاجران تایید شده به بانک از 21 مرداد

تسهیلات مرابحه خرید کالا

درحالی که چندی پیش خبر پرداخت تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره مسکن از سوی ستاد  ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید و مقرر شد تا این تسهیلات با مبالغ ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان و با سود 13 درصد اعطا شود، معاون وزیر راه و شهرسازی از معرفی متقاضیان تایید شده به بانک و پس از پالایش اطلاعات متقاضیان از21 مرداد ماه جاری خبر داد.

محمود محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز​ بیست و یکم مردادماه روند معرفی متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری آغاز می شود گفت: در این مرحله تلاش این است که در کوتاه ترین زمان وام پرداخت شود.

وی ضمن اشاره به این موضوع که بخش عمدهای از اطلاعات متقاضیان تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات بررسی و پالایش شده اظهار کرده است: روند تکمیل اطلاعات متقاضیان وام ودیعه مسکن که از 14 مرداد ماه جاری آغاز شده بود تا بیستم مرداد انجام می‌شود و پس از آن از 21 مرداد ماه افرادی که تایید شده اند به بانک معرفی می شوند.

بیشتر بخوانید:‌ کمک ودیعه مسکن به کمک مستاجران آمد

محمودزاده ضمن اشاره به اینکه با 17 بانک و 2 موسسه اعتباری برای پرداخت این تسهیلات هماهنگ شده بیان کرده است: زمان پرداخت این تسهیلات بسته به سیستم بانکی است اما تلاش ها بر این است که در کوتاه ترین زمان پرداخت ها انجام شود و بر اساس سهمیه هربانک، متقاضیان می‌توانند به شعبه بانک مورد نظر مراجعه کنند.

همچنین رییس بانک مرکزی از پرداخت تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات به محض اعلام مشخصات افراد واجد شرایط از سوی وزارت راه و شهرسازی خبر داده است .

نحوه بازپرداخت این تسهیلات به دو صورت انجام می شود که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال، اصل آن را پرداخت کنند. 

در روش دوم، متقاضیان می‌توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید