پس از بررسی های پی در پی موضوع اعطای تسهیلات ودیعه مسکن از سوی مسوولان بالاخره این تسهیلات که به منظور حمایت از مستاجران در شرایط بد اقتصادی وشیوع بیماری کرونا قرار بود پرداخت شود به مراحل اجرایی و نهایی رسید. براساس اطلاعات منتشر شده تسهیلات ودیعه مسکن از 23 مرداد ماه قابل پیگیری است و روال اداری آن شروع می‌شود.

پس از ثبت نام متقاضیان وام ودیعه مسکن به صورت پیامکی و بررسی وضعیت و تایید آنها مسوولان وزارت راه و شهرسازی اعلام داشتند که تایید شده ها می توانند برای انجام روال بانکی و دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک ها مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره تعداد افراد تایید شده گفته است : یک هزار و ۶۰۰ نفر  از واجدان شرایط دریافت وام تسهیلات ودیعه مسکن از 23 مرداد  جاری  با مراجعه به شعبه بانک منتخب خود، تشکیل پرونده بدهند.

پروانه اصلانی ضمن اشاره به ارزیابی و پایش درخواست متقاضیان دریافت وام مسکن اظهار کرده است: تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر واجد شرایط بوده اند و پرونده آنها نهایی شده است و اسامی تایید شده  با انتخاب بانک توسط خود متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی به شعب بانک‌ها ارسال می شود.

بیشتر بخوانید: کمک ودیعه مسکن به کمک مستاجران آمد

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درادامه گفته است: نام متقاضیان تایید شده پس از انتخاب بانک در سامانه طرح اقدام ملی اسامی وارد کارتابل بانک‌ها شده و می‌توانند با مراجعه به بانک مدارک خود را تکمیل و تحویل بانک دهند .

به گفته وی از زمان معرفی متقاضیان به بانک ها تا زمان دریافت وام طبق مقررات بانک و با شرایط سایر تسهیلات عمل می‌شود.

وی درباره تامین مالی این تسهیلات نیز گفته است: اعتبار وام ودیعه مسکن تأمین شده و متقاضیانی که واجد شرایط هستند بعد از مراجعه به بانک و تشکیل پرونده اگر زمان اجاره نامه به شهر محل درخواست با شرایط دریافت وام انطباق داشته باشد می‌توانند وام ودیعه مسکن را دریافت کنند.

اصلانی  ضمن اشاره به اینکه تعداد پیامک های تقاضای نامعتبر خیلی زیاد بوده تأکید کرده است: تاکنون یک میلیون و ۶۲۹ هزار نفر با کد ملی معتبر پیامک زدند ولی برخی هم از یک کد ملی چند بار پیامک زده شده اند.

وی درباره تعداد کسانی که اطلاعات خود را تکیمل کرده اند هم گفته است : تعداد کسانی که اطلاعات خود را تکمیل کردند ۳۲۸ هزار نفر بوده که تاکنون ۷۰ هزار نفر از آنها پالایش شدند و بقیه نیز به مرور پالایش می‌شوند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *