بر اساس صحبت‌هایی که مسئولان صنعت برق داشته‌اند، سازوکارهایی تبیین شده است که ادامه فعالیت صنایع مرتبط با ارز دیجیتال در زمان‌های غیرپیک برق را میسر می‌کند و به نظر می‌رسد این سازوکارها می‌تواند فعالیت قانونی ماینرها را تسهیل کند.

به‌گزارش برات نیوز، رویکرد جدید وزارت نیرو درخصوص فعالیت قانونی ماینرها و اعطای امتیاز برق، به این شکل است که بعد از صدور پروانه کسب‌وکار مزارع استخراج از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تامین برق این مزارع به‌شکل قانونی در اولویت قرار خواهد گرفت.

محمد اله‌داد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بر تسهیل فعالیت قانونی ماینرها تاکید دارد و گفته است: بیش از ۵ هزار ماینر غیرمجاز از ۶۱ مزرعه در استان شناسایی شده‌اند؛ سازوکار قانونی جهت ادامه فعالیت این صنایع در زمان‌های غیرپیک برق تبیین شده است.

وی این گفته را در جلسه مشترک سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی با موضوع شرایط تامین برق متقاضیان استخراج رمز ارزها بیان کرده و افزوده است: باید از زیرزمینی شدن فعالیت‌ها رمز ارزها با اجرای دستورالعمل‌های قانونی و قضایی جلوگیری کرد.

در این جلسه امیر داوودی، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: لیست مجوزهای صادر شده توسط سازمان صمت و همچنین مکان‌هایی که امکان استقرار تجهیزات مربوط به استخراج رمز ارزها وجود دارد، توسط سازمان صمت شناسایی و به شرکت توزیع برق ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است طرح خوداظهاری که در راستای اعطای مجوز به دستگاه‌های استخراج معین شده، از ۲۵ مرداد ماه آغاز شده است. ماینرها می‌توانند با ثبت مشخصات و اطلاعات دستگاه‌هایشان درخواست صدور مجوز بدهند. زمان طرح خوداظهاری یک ماه مقرر شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *