گوگل کروم به تازگی امکانی را فرام کرده تا کاربران بتوانند به صورت ایمن‌تری به فر‌م‌ها و پاسخ‌ نامه‌های موجود در اینترنت برای منظورهای مختلف اطمینان کنند. در واقع تشخیص فرم های ناامن توسط کروم فراهم شده است. هر زمان که بخواهید خریدی کنید، برای سرویسی ثبت نام کنید، پرسشنامه‌ای را پر کنید و یا غیره، انواع و اقسام فرم‌ها را می‌توانید از طریق اینترنت پیدا کنید. با این حال این سوال وجود دارد که آیا این فرم‌ها و یا پرسشنامه‌ها ایمن هستند یا خیر؟ آیا هکرها قادر به خواندن یا رهگیری این فرم‌ها و سرقت اطلاعات    شخصی شما خواهند بود؟ تشخیص فرم های ناامن یکی از راه‌کارهای جدید گوگل است

اگر این چیزی نبوده است که شما قبلا به آن فکر می‌کردید، گوگل در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. این شرکت اعلام کرده است که در به روزرسانی آینده کروم به کاربران در مورد فرم‌هایی که ممکن است نا امن باشند هشدار می‌دهند. اگرچه این فرم‌ها هنوز هم می‌توانند پر شوند، هشدار ضمیمه‌ای به همراه آنها وجود دارد و گوگل ویژگی پر کردن خودکار در کروم را غیرفعال می‌کند.

فرم‌های نا امن توسط گوگل غیرفعال می‌شوند.

 

به گفته گوگل، کروم هنگام تلاش برای تکمیل فرم در صفحات امن  (HTTPS) که بصورت نا امن ارسال شده‌اند، به کاربران هشدار خواهد داد.  این فرم‌های مختلط (فرم در سایت‌های HTTPS که در HTTPS ارسال نمی‌شوند) خطری برای امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران هستند. اطلاعات ارسالی در مورد در فرم‌ها می‌توانند برای استراق سمع کنندگان قابل مشاهده باشند و به طرف‌های مخرب اجازه ‌دهند داده‌های فرم حساس را بخوانند یا تغییر دهند.

گوگل قبلاً هنگام بازدید از سایتی که هنوز از HTTP به جای HTTPS استفاده می‌کند، به کاربران هشدار می‌داد، بنابراین این تغییرات در کروم واقعا جای تعجب ندارد. باید توجه داشته باشیم که اگرچه بعضی از فرم‌ها ممکن است ایمن نباشند، اما این به آن معنا نیست که آنها مخرب هستند. بعضی از توسعه‌دهندگان وب ممکن است آدرس  را به HTTPS تغییر ندهند، بنابراین اگر می‌خواهید، هنوز می‌توانید با HTTP کار کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *