محققان MIT تشخیص کرونا با استفاده از هوش مصنوعی با گوش دادن به سرفه‌های افراد را ممکن ساختند، حتی اگر علائمی در آنها دیده نشود. ایرادی ندارد که در این روزها نگران سرفه کردن‌های خود باشید. آیا این سرفه کردن‌ها علائم کرونا است یا فقط گلو خود را صاف می‌کنید؟ ممکن است به زودی پاسخ واضح‌تری را دریافت کنید. این ترفند برای توسعه تعداد زیادی شبکه عصبی بود که می‌تواند تغییرات ظریف نشان دهنده اثرات ویروس کرونا را تشخیص دهد.

به گزارش برات نیوز، هوش مصنوعی، یک شبکه عصبی صداهای مرتبط با قدرت صوتی را تشخیص می‌دهد. دیگری به حالات احساسی گوش می‌دهد که منعکس کننده کاهش علائم عصبی مانند افزایش ناامیدی یا افسردگی هستند. در همین حال، شبکه سوم، تغییرات عملکرد تنفسی را اندازه‌گیری می‌کند. الگوریتمی را برای تخریب عضله (یعنی سرفه‌های ضعیف‌تر) وارد کنید تا تصویر کامل‌تری از سلامتی فردی را ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: عدم دسترسی به واکسن کرونا، تا یک سال آینده

هوش مصنوعی در تست‌های اولیه بسیار دقیق است. پس از اینکه تیم، مدل خود را در مورد ده‌ها هزار نمونه سرفه و گفتگو آموزش داد، این فناوری ۹۸.۵ درصد سرفه را در افراد مبتلا به COVID-۱۹ تایید کرد. ۱۰۰ درصد افرادی که به ظاهر بدون علامت بودند هم شناسایی شد.

هوش مصنوعی برای تشخیص کرونا
هوش مصنوعی برای تشخیص کرونا

تشخیص کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

محدودیت‌های مشخصی وجود دارد. این فناوری برای تشخیص افراد علامت‌دار نیست، چرا که ممکن است آنها سایر مواردی داشته باشند که رفتار مشابهی را ایجاد می‌کنند. اگرچه کاملاً توانایی دارد، شما نمی‌توانید از این امر برای صدور حکم قطعی در مورد آلوده بودن یا نبودن استفاده کنید.

اگرچه این یک تمرین نظری نیست. دانشمندان در حال توسعه یک برنامه «کاربر پسند» هستند که می‌تواند به عنوان ابزاری برای پیش غربالگری ویروس مورد استفاده قرار گیرد. فقط ممکن است که هر روز مجبور شوید نزدیک به تلفن همراه خود سرفه کنید تا تعیین کنید که آیا بیرون رفتن برای شما ایمن است یا خیر.

محققان حتی پیشنهاد می‌کنند اگر این ابزار همیشه در پس زمینه در حال گوش دادن باشد، می‌تواند تقریبا به همه‌گیری این بیماری پایان دهد، اگرچه این یک «اگر» بزرگ است که احتمالاً باعث افزایش مسائل مربوط به حریم خصوصی خواهد شد. اما تشخیص کرونا با استفاده از هوش مصنوعی قدم بزرگی است که محققان برای هر چه کم‌تر کردن این بیماری برداشته‌اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *