شرکت مالی و بانکداری سیتی گروپ پس از وقفه‌ای که به دلیل بیماری کرونا در تعدیل نیروها داشت، این هفته دوباره فرآیند تعدیل نیروهای خود را از سر می‌گیرد.

به گزارش برات نیوز، شرکت خدمات مالی و بانکداری سیتی گروپ آمریکا از این هفته به رقیب خود مانند بانک ولز فارگو پیوسته و فرآیند تعدیل نیروهای خود را که به دلیل کرونا متوقف کرده بود، مجدد از سر گرفته و به تعهد خود برای توقف اخراج کارکنان طی همه‌گیری ویروس کرونا پایان می‌دهد.

سیتی گروپ طی بیانیه ای در روز دوشنبه اعلام کرد این تعدیل نیروها بر کمتر از 1 درصد از نیروی کار جهانی این شرکت در سراسر دنیا تاثیر می‌گذارد. همچنین اعلام کرد با توجه به استخدام های اخیر، تعداد کل نیروی کار این شرکت کاهش قابل توجهی نخواهد داشت.

 سیتی گروپ در بیانیه خود گفت:

«تصمیم برای اخراج حتی یک همکار از میان ما، طی این دوران چالش برانگیز بسیار سخت است. ما تمام تلاش خود را برای حمایت از کارمندان خود انجام می دهیم از جمله پیشنهاد نقش‌های آزاد در سایر بخش های شرکت و پرداخت پاداش پایان خدمت».

 این بانک  اعلام کرد بیش از 26 هزار نفر را در سال جاری استخدام کرده و بیش از یک سوم از آنها در ایالات متحده آمریکا بوده است. این بانک وام دهنده در پایان سه ماهه دوم سال جاری 204000 نیروی کار داشت.

برخی از بانک‌های آمریکا پس از متوقف کردن چنین اقداماتی در اوایل سال جاری، در هفته های اخیر تعدیل نیرو های خود را آغاز کرده اند. شرکت‌های اروپایی از جمله HSBC Holdings Plc و Deutsche Bank AG پس از تاخیر انداختن این حرکت در خرداد، تعدیل نیرو را از تیر ماه شروع کردند.

سیتی گروپ
 این بانک احتمالا مجبور خواهد شد که مقدار بیشتری از دخایر خود را برای جبران خسارت احتمالی در سه ماهه سوم کنار بگذارد.

با ادامه همه گیری ویروس کرونا، شرکت های بسیاری سعی دارند هزینه های خود را کاهش دهند و این بحران بانک ها را با هزینه های بالاتر اعتباری و کاهش رشد درآمد تهدید می کند.

مارک میسون، مدیر ارشد مالی بانک سیتی گروپ روز گذشته اعلام کرد که امیدوار است بانک هزینه‌های خود را در سه ماهه فعلی ثابت نگه داشته یا کمی افزایش دهد چرا که نرخ های پایین بهره و کاهش هزینه مصرف کنندگان بر نتایج مالی این بانک تاثیر گذاشته است.

میسون در این باره گفت:

در حالی که بازدهی حاصل از درآمد ثابت و معاملات سهام ممکن است در سه ماهه سوم اندکی افزایش یابد، درآمد شرکت در بازار همچنان با کاهش مواجه است. همچنین این بانک احتمالا مجبور خواهد شد که مقدار بیشتری از ذخایر خود را برای جبران خسارت احتمالی در سه ماهه سوم کنار بگذارد.

 سهام سیتی گروپ 5.6 درصد در معاملات معمول نیویورک کاهش یافته و به 48.15 دلار رسیده است. این بدترین عملکرد این بانک سرمایه گذاری در شاخص مالی 66 شرکت اس پی 500 بوده است.

میسون می‌گوید: «این بانک برنامه‌هایی را برای کاهش اثر املاک و مستغلات و انتقال برخی کارمندان به شهرها و دفاتر ارزان‌تر و سرمایه گذاری در زمینه حاکمیت بهتر اجرا خواهد کرد. هیچ اولویتی برای تیم مدیریت ما بالاتر از رسیدن به آنچه آن را ایجاد بهترین محیط کنترل ریسک می‌نامیم، وجود ندارد.»

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *