رییس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد: از ابتدای کرونا تا بهمن‌ماه؛ هتل‌ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده‌اند و این موضوع به تعطیلی اغلب هتل های کشور منجر شده است .

به گزارش برات نیوز، با توجه به شیوع بیماری کرونا که حدود یکسال و اندی از آن می گذرد، بسیاری از هتل‌ها در شهرهای مختلف تعطیل شده اند.

کرونا و متضرر شدن بسیاری از هتل های کشور

این درحالی است که فراگیر شدن این بیماری کشنده در دنیا اقتصاد و کسب و کارهای تمامی کشورها را تحت تاثیر قرارداد.به طوری که بسیاری از مشاغل مبالغ سنگینی را متضرر شدند.

یکی از کسب و کارهای اصلی که با شیوع بیماری کرونا دچار ضرر و زیان هنگفتی شد هتلداران بودند که به دلیل عدم سفر کردن مردم و مراجعه به هتل ها آن ها بسیار متضرر و دربرخی از موارد به تعطیلی کشانده شدند.

درخواست رزرو هتل برای ایام نوروز کمتر از 15 درصد

جمشید حمزه‌زاده، رییس جامعه هتلداران ایران، در مورد وضعیت هتل‌ها اظهار کرد: درصد رزرو هتل‌ها بسیار کم است، می‌توان گفت میانگین کشوری درخواست رزرو هتل برای ایام نوروز کمتر از 15 درصد است.

وی ضمن اشاره به تعطیلی اغلب هتل های کشور خاطر نشان کرد:عموما این موقع سال میزان تقاضا برای رزرو بین 50 تا 60 درصد بود و علت این وضعیت نیز کرونا و تبلیغات شدید صداوسیما و مسئولین در مورد سفر نکردن است.

درخواست رزرو هتل در برخی شهرها کمی بیشتر از بقیه شهرها

  رییس جامعه هتلداران ایران در پاسخ به سوالی در مورد پراکندگی تقاضا برای خدمات هتل در شهرهای مختلف گفت: در بعضی شهرها مانند کیش درخواست رزرو هتل نسبت به دیگر شهرها بیشتر است اما مابقی شهرها تقریبا در یک سطح هستند.

وی تصریح کرد: بسیاری از هتل‌ها در شهرهای مختلف به تعطیلی کشانده شده‌اند از ابتدای کرونا تا بهمن‌ماه؛ هتل‌ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده‌اند.

بیکاری دو سوم کارکنان هتل ها و استفاده از بیمه بیکاری

حمزه زاده اعلام کرد: هتل‌ها به زحمت خود را نگه داشته‌اند چراکه ضریب میانگین اشغال کشوری الان کمتر از 15 درصد است.

این مقام مسوول در مورد وضعیت کارگران و کارکنان هتل‌ها بیان کرد: هتل‌ها کارگر اخراجی نداشتند اما بسیاری از کارگران پایان کار خورده‌ و به خاطر کرونا تعطیل شده‌اند.

وی ضمن اشاره به تعطیلی اغلب هتل های کشور یادآور شد: می‌توان گفت دو سوم کارکنان هتل‌ها در ایام کرونا تعطیل شدند تا بتوانند از بیمه بیکاری استفاده کنند اما متاسفانه برای بسیاری از آنها هنوز بیمه بیکاری نگرفته‌اند.

عدم افزایش قیمت هتل ها در ایام نوروز

همچنین محمدعلی فرخ‌مهر، رییس اتحادیه هتلداران تهران، نیز در مورد وضعیت هتل‌های تهران اظهار کرد: افزایش قیمتی رخ نداده است و قیمتی که الان اعمال می‌شود همان قیمت‌های سال گذشته است.

وی ضمن اشاره به تعطیلی اغلب هتل های کشور افزود: جامعه هتلداران با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران به کل هتلدارن تهران ابلاغ کرده است که باید به گردشگرانی که از 29 اسفند تا 15 فروردین به تهران می‌آیند 50 درصد تخفیف دهند.

ضرورت اعمال تخفیف 50 درصدی هتلداران به مسافران نوروزی

فرخ مهر خاطر نشان کرد: هتلدارها مجاز هستند که بیش از این هم تخفیف دهند اما تا 50 درصد را حتما باید اعمال کنند. 

رییس اتحادیه هتلداران تهران تصریح کرد: تقاضا برای رزرو هتل‌های تهران در نوروز تقریبا صفر است.

وی ادامه داد: مهمان‌هایی هم که به صورت معدود داشتیم از امروز شروع به تخلیه می‌کنند چراکه برای کارهای تجاری و اداری به تهران آمده بودند. از امروز منتظر هستیم که مهمانان نوروزی بیایند.

تعطیلی اغلب هتل های کشور و متضرر شدن همه هتلداران

این مقام مسوول در اتحادیه هتلداران خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت همه هتلداران متضرر بودند و مشکلات بسیار عدیده‌ای داشتند.

 وی ادامه داد: بسیاری از هتلداران با گرفتن وام و فروش اموال و روش‌های دیگر توانسته‌اند هتل خود را دایر نگه دارند. الان حتی اگر بستر هم فراهم شود شرایط اقتصادی مردم به آنها اجازه سفر نمی‌دهد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *